Угорщина використовує свою позицію щодо ухвалення санкцій проти РФ як засіб тиску на керівництво Європейського Союзу з метою отримання фінансової вигоди. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Він прокоментував заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто про те, що Будапешт не підтримає 14-й пакет санкцій ЄС проти Росії, оскільки нові обмеження суперечать національним інтересам його країни.
“Ми ж із вами бачили, що практично у всіх пакетах, які ухвалювалися, позиція Угорщини була саме така. Але, використовуючи свою позицію в процесі ухвалення чергового пакета санкцій як засіб тиску на Єврокомісію для виділення додаткових коштів Угорщині, у такий спосіб угорський уряд вичавлював з Євросоюзу ті кошти, які були заморожені через недемократичні позиції Угорщини, наприклад, щодо реформи судової системи, щодо свободи слова, тобто за основоположними принципами демократичної країни. Тому в цій ситуації, я думаю, те, що ми зараз із вами почули від міністра закордонних справ Угорщини, — не більше ніж черговий спосіб вичавити нові послаблення у фінансово-економічній політиці Брюсселя щодо Угорщини”, — сказав економіст.
На думку Пендзина, низка перемовин, пов’язаних із виділенням додаткового фінансування з бюджету Європейського Союзу, послабить жорстку позицію Угорщини щодо ухвалення 14-го пакета, і його таки буде ухвалено.
Він також переконаний, що Євросоюз у майбутньому проведе реформування системи ухвалення рішень.
“Уже сьогодні за дуже багатьма позиціями, які життєво важливі для Європейського Союзу, стовідсоткове консенсусне голосування вже не проходить. Тому що є країни, зокрема, Угорщина, яка блокує рішення, що є життєво важливими для Європейського Союзу”, — сказав Пендзин.
Читайте також: Угорщина — це проблема Євросоюзу, а не України, — Подоляк
Раніше спецпредставник ЄС з питань санкцій Девід О’Салліван повідомив, що 14-й пакет обмежень Європейського Союзу щодо Росії за її повномасштабну війну проти України може бути прийнятий найближчим часом. Його проєкт уже обговорюють у Брюсселі.