Якщо Угорщина співпрацюватиме з російськими банками чи компаніями, це загрожує їй запровадженням вторинних санкцій з боку Європейського Союзу. Крім того, країна, що є членом ЄС, повинна дотримуватись певних директив, прийнятих Євросоюзом. Про це сьогодні, 25 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав економічний експерт Ілля Несходовський, коментуючи відмову Угорщини від обслуговування російських банківських карток.
“Це не питання того, що Орбан (прем’єр-міністр Угорщини, — ред.) менше любить Кремль, менше любить його гроші. Ні, це тільки те, що співпрацюючи з російськими банками, російськими компаніями, він може отримати вторинні санкції і від Європейського Союзу, і від Сполучених Штатів Америки. Це обмежить його розрахунки з міжнародними партнерами. Його компанії, які приносять прибуток, можуть бути під вторинними санкціями та, як наслідок, не зможуть здійснювати свою діяльність”, — пояснив він.
Несходовський зауважив, що Орбан більше обмежений у вільних діях із РФ, ніж інші так звані дружні до путінського режиму країни.
“Він входить до Європейського Союзу, відповідно, є певні директиви ЄС, яких необхідно дотримуватись, є певні обмеження, які накладені та які може контролювати ЄС, тому що він отримує інформацію від Угорщини. Відповідно, щойно виникає загроза того, що будуть отримані вторинні санкції, тоді Угорщина припиняє співпрацю, обмежує розрахунки цими картками, обмежує співпрацю з цими банками й, відповідно, призводить до негативного впливу, у тому числі й для цих банків, проти яких запроваджено санкції”, — розповів економічний експерт.
Читайте також: Російський “Газпромбанк” потрапив під санкції: наслідки для російської економіки зазначив Савченко
Нагадаємо, дев’ять країн припинили обслуговувати карти російського “Газпромбанку” після розширення американських санкцій. Серед них — Угорщина, В’єтнам, Німеччина, Казахстан, Катар, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Таїланд.