Угорщина систематично ухвалює рішення, які йдуть у розріз із загальною політикою Європейського Союзу та несуть загрозу його безпеці. Про це сьогодні, 9 жовтня, в Європарламенті в Страсбурзі заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.
Вона виступила після того, як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан презентував пріоритети для угорського головування в Раді Європейського Союзу.
Президентка Єврокомісії наголосила, що після російського вторгнення в Україну влада ЄС зробила все можливе, щоб скоротити залежність від російських енергоносіїв, й домоглася в цьому серйозних успіхів, крім однієї країни.
“Одна держава-член просто шукала альтернативні способи купівлі викопного палива з Росії. Росія раз по раз доводила, що вона просто ненадійний постачальник. Більше не може бути виправдань. Той, хто хоче насамперед європейської енергетичної безпеки, має зробити в неї свій внесок. Таке правило”, — заявила фон дер Ляєн.
Вона розповіла, що влада ЄС докладає зусиль для того, щоб запобігти незаконній міграції, і хоча уряд Угорщини також говорить про боротьбу з цим явищем, але в реальності заохочує його.
“Ви сказали, що Угорщина захищає свій кордон та що злочинців тримають в Угорщині. Мені просто цікаво, як це твердження узгоджується з тим фактом, що торік ваша влада звільнила з в’язниці засуджених контрабандистів й торговців людьми до того, як вони відсиділи свій термін. Це не боротьба з нелегальною міграцією в Європі. Це не захист нашого Союзу. Як може бути, що угорський уряд запрошує громадян Росії до нашого Союзу без додаткових перевірок безпеки? Це робить нову угорську візову схему ризиком безпеки не тільки для Угорщини, а й для всіх держав-членів”, — наголосила фон дер Ляєн.
Читайте також: Угорщина саботує міграційну політику ЄС: відносини сторін загострюються (ВІДЕО)
Нагадаємо, уряд Угорщини включив громадян Росії та Білорусі до програми “Національна карта”, що дає їм змогу отримувати посвідку на проживання у спрощеному порядку. Європарламент закликав тимчасово призупинити участь Угорщини в Шенгенській зоні.