Державний секретар міжнародних комунікацій і відносин Угорщини Золтан Ковач сьогодні, 11 квітня, провів брифінг у Брюсселі. Частина запитань стосувалася майбутнього головування Угорщини в Раді Європейського Союзу та процесу євроінтеграції України. Головування Угорщини стартує з липня, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ в Європі.
Ковач запевнив, що Угорщина не має наміру якимось чином перешкоджати процесу євроінтеграції України, тому що цей процес формалізований і, за словами угорського держсекретаря, головне для успіху — це відповідати критеріям.
“Заснований на заслугах підхід означає, що існують об’єктивні критерії, які мають бути виконані. Для нас це було правилом. Це було правилом для Румунії. Це було правилом для Польщі. Це було правилом для всіх європейських держав-членів. Якщо ви робите виняток і порушуєте правила або скасовуєте правила політичними рішеннями, це не допоможе країнам, які хотіли б приєднатися, тому що вони не зможуть функціонувати відповідно до правил і європейських стандартів”, — зазначив держсекретар.
Також, за словами Ковача, під час головування Угорщина має намір діяти відповідно до правил і не має наміру використовувати вето щодо критичних питань, таких як допомога Україні.
“Ми знаємо, що означає бути чесним посередником. Я маю на увазі, що це дуже здоровий глузд, сприйняття того, які країни виявляються чесними посередниками. Але не варто помилятися, коли ви говорите про вето та інші елементи. Поки не буде спільної позиції — її не буде. А це означає, що якщо Угорщина не згодна, то спільної позиції не буде. Тож це не тільки Угорщина виступає проти, це загальна позиція”, — пояснив він.
Водночас угорський чиновник зауважив, що Угорщина не має наміру надавати військову допомогу Україні.
“Це політична позиція з найпершого дня війни, що Угорщина не збирається брати участь і не збирається фінансувати постачання зброї в Україну”, — заявив Ковач.
Читайте також: Головування Угорщини в Раді ЄС може стати проблемою для України, — політолог
Нагадаємо, постійний представник Угорщини при ЄС Балінт Одор заявив, що для того, щоб розблокувати восьмий транш на 500 млн євро з Європейського фонду миру для України, українській владі необхідно виконати низку умов.