Україна підписала понад 20 угод про гарантії безпеки як з окремими країнами, так і з міжнародними організаціями. Цього тижня було підписано договори з Польщею, Люксембургом і Румунією, кожна з яких має свої особливості. Про це сьогодні, 14 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
За його словами, Польща — один із найближчих союзників України, яка надає дуже велику допомогу.
“Понад мільйон українських громадян зараз перебувають у Польщі. Також Польща є важливим хабом для надання Україні військової допомоги з інших країн, яка прибуває або повітрям, або входить до аеропортів і портів Республіки Польща, і далі маршрутами йде в Україну”, — сказав Попов.
Він зауважив, що питання збиття російських ракет Польщею над територією України поки що перебуває у стадії розробки.
“Звичайно, ми хотіли б, щоб уже сьогодні-завтра польські війська збивали те, до чого можуть дотягнутися на території України. Але поки що про це говорити зарано. Починається робота зі створення на базі українських біженців у Польщі українського легіону, який буде застосовуватися для оборони України. Багато є розмов про те, як залучити біженців призовного віку до служби в Збройних силах України, запропонували такий трішки нестандартний варіант”, — повідомив експерт.
Щодо Люксембургу, Попов звернув увагу, що це одна з найменших країн, і в України є інтерес співпраці з нею у сферах економіки та фінансів.
“Це одна з фінансових столиць Європи, тому в питаннях, які стосуються санкцій проти російської економіки, експерти Люксембургу дуже допомагають. Також у Люксембурзі дуже сильні підрозділи кіберзахисту. Вони створювалися для захисту фінансових операцій, але консультації з ними ведуться і в кіберкоаліції”, — пояснив він.
За словами експерта, для України важлива співпраця з Румунією з питань безпеки в Чорноморському регіоні.
“На території Румунії базуються частина військ НАТО, позиційні райони протиракетної оборони. У нас співпраця йде по флоту, по транзиту, і саме через Румунію більша частина українського експорту досі відправляється на світові ринки. Румунія будує навіть додаткові автобани для того, щоб диверсифікувати інфраструктурні коридори й щоб Україна була пов’язана з навколишнім світом, попри війну, яка триває в країні”, — розповів Попов.
Читайте також: Безпекова угода між Україною та Польщею: важливі моменти назвав Левусь
Нагадаємо, Україна і Польща підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки 9 липня. Угоду про співпрацю у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Великим Герцогством Люксембург було укладено 10 липня, а наступного дня, 11 липня, Україна підписала угоду з Румунією.