Рада Євросоюзу погодила підписання угоди про Спільний авіаційний простір (САП) з Україною. “Зелене світло” отримали й аналогічні угоди з Вірменією, Тунісом і Катаром. Це рішення міністри країн ЄС ухвалили в понеділок, 28 червня, повідомляє UA з посиланням на DW.
“Рада ЄС тепер готова підписати чотири важливі авіаційні угоди, які покращать ринковий доступ для авіаліній та посилять зв’язки і свободу пересування для громадян. Водночас вони гарантують найвищий рівень безпеки та створять рівні правила гри,” — заявив Нуну Сантуш, міністр інфраструктури Португалії, яка в цьому півріччі голосує в Раді ЄС.
Підписання всіх чотирьох угод очікується восени цього року. Після чого вони будуть тимчасово застосовуватися до завершення ратифікації країнами-підписантами, Євросоюзом, а також усіма державами-членами ЄС.
Україна та ЄС почали переговори про Спільний авіаційний простір у 2007 році. У 2013 році працювати над документом завершили та парафували його, однак підписати так і не вдалося. Причина полягала в спорі між Великобританією та Іспанією про аеропорт Гібралтару. Підписання стало можливим лише після того, як із настанням 2021 року Лондон покинув із Євросоюз.
Очікується, що Спільний авіаційний простір відкриє для українців більше можливостей літати до Євросоюзу, а також сприятиме конкуренції на ринку авіаперевезень, що в підсумку може знизити ціну на квитки.
Раніше повідомляли про те, що Уряд України представив звіт виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та підбив підсумки з ефектів інтеграції України до ЄС за 6 років.