Міністерство внутрішніх справ Росії пропонує зобов’язати іноземців підписувати так звану угоду про лояльність під час в’їзду в країну, повідомляє “Медуза”. Автори законопроєкту пояснюють, що йдеться про договір між державою РФ з одного боку та іноземним громадянином з іншого, інформує FREEДОМ.
В “угоді про лояльність” для іноземців, яку планує ввести МВС Росії, хочуть заборонити “зловживати правом на свободу інформації”. Приміром, громадяни країн, які в’їжджають у Росію, мають пообіцяти, що вони не сумніватимуться у правильності дій та рішень Кремля або, скажімо, у внеску Росії в перемогу над фашизмом. А ще в жодному разі не можна поширювати пропаганду нетрадиційних сексуальних стосунків та заперечувати традиційні сімейні цінності.
“Чи буде від цього зростання туризму в Росії? Звичайно ж, ні. Звичайно ж, все менше і менше буде охочих приїхати в Росію як туристи. І так ми не можемо похвалитися в рейтингу туристичних країн, а тут ще, відповідно, йдуть всілякі перепони від держави, від силовиків. Звичайно, робиться це просто для того, щоб альтернативна точка зору або правда, які можуть розповісти іноземці, не доходила до навколишнього світу. Ну, можливо, це буде як у Північній Кореї”, — зазначив російський політик, лідер Міжнародного руху “Говорите Громче!” Андрій Сидельников.
Ідею зобов’язати іноземців підписувати подібні угоди Міністерство внутрішніх справ РФ уперше запропонувало ще 2021 року. Тоді до законопроєкту справа не дійшла. Тепер же Москва використовує шанс ще більше ізолювати росіян від зовнішнього світу, вважають правозахисники.
А поки всередині самої РФ режим нарощує репресії. За вірш, опублікований у соцмережі, суд у Республіці Алтай оштрафував місцевого жителя Олега Мельникова на 15 тисяч рублів.
“Я пам’ятаю, один був досить гучний випадок, коли поета Олександра Бившого… Ось запам’ятаймо його ім’я — Олександр Бивший, він зараз перебуває в СІЗО міста Орла. Ось його притягнули до відповідальності за низку віршів. Ось добре пам’ятаю цей випадок. По-моєму, один із віршів називався “Російському офіцерству”. З 2014 року він кілька разів публікував у різних російських соціальних мережах вірші, написані на підтримку України, і вже 2022 року він опублікував низку таких віршів. Він у підсумку у в’язниці, він у в’язниці. І, в принципі, штраф, як бачите, це ще не найгірше, що може очікувати”, — розповів юрист, член Московської Гельсінської групи Ілля Шаблінський.
Московський міський суд затвердив заочний вирок письменнику Дмитру Глуховському. У серпні його визнали винним у поширенні “фейків” про російську армію. 8 років колонії популярний автор отримав за повідомлення в соцмережах про те, як російська армія обстрілює житлові квартали українських міст та вбиває мирних жителів.
“Здебільшого за пости. Здебільшого ось ці там нишпорки, люди з МВС і ФСБ, з відповідних відділів, вони моніторять соціальні мережі, вишукують якісь висловлювання. Це основний масив тих, кого притягують до цієї відповідальності, тих, кого там спіймали на ось якомусь висловлюванні в інтернеті”, — сказав Шаблінський.
“Фейками” і “дискредитацією” російські суди визнають будь-які антивоєнні висловлювання. За підрахунками “Медиазоны”, до жовтня 2023 року в Росії порушили понад 8 тис. справ про так звану “дискредитацію” російської армії.
Читайте також: У Криму заохочують доноси на людей за антивоєнну позицію — подробиці від голови Меджлісу
Як повідомлялося, російських школярів дедалі частіше переслідують за антивоєнні переконання і висловлювання. Їх звинувачують у “дискредитації” російської армії, “фейках” і “тероризмі”. А російські суди залюбки відправляють підлітків у СІЗО, колонії та психіатричні лікарні.