Удари РФ по цивільній інфраструктурі та енергетичних об’єктах України — це другий фронт, — Маломуж

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

Президент РФ Володимир Путін особисто дає вказівки на знищення інфраструктури та особливо об’єктів енергопостачання України. Так він намагається придушити дух українського народу, але отримує протилежний ефект. Про це сьогодні, 18 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

https://www.youtube.com/watch?v=chgymaKOprE

“Насамперед потрібно сказати, що удари по цивільній інфраструктурі та по енергетичних об’єктах — це другий фронт. Противник, і навіть Путін особисто дає вказівки зі знищення інфраструктури і особливо об’єктів енергопостачання. Він вважає, що придушить дух народу України — це найважливіше, на що він не розраховував на початку агресії. А зараз у нас виходить навпаки, люди піднімаються. Навпаки, спрямовані всі сили проти Путіна і проти його військ. Але, з іншого боку, важливо не дати умов, щоб він просто знищив цю інфраструктуру або неможливість відновлення”, — сказав він.

На думку генерала, важливо, щоб усі сили в Україні були кинуті на відновлення інфраструктури. Це як надзвичайна ситуація.

“І, з одного боку, після “Рамштайн” усі додаткові системи протиповітряної оборони, приблизно ми зараз на 80% закриваємо від удару ракет, показали останні удари — 96 ударів 75 ми вже вразили. Це приблизно 80% вражають. Це для всіх країн світу дуже потужний показник, але для нас мало. Ми маємо практично закрити небо як по безпілотниках. Усі 10 було знищено, 100% запущених позавчора. Ми повинні створити таку модель і по ракетах. Це постачання зараз будуть із США, Британії, Іспанії, частково Франції, Італії, Німеччини. Це створить ще один ешелон оборони. І тут важливо, щоб по всіх об’єктах і по великих містах, там, де живуть люди і там, де розташовані об’єкти інфраструктури, енергетичні об’єкти це, з одного боку, захисні засоби”, — висловив думку Маломуж.

Друга складова, за його словами, — ініціатива на місцях — це захист самих об’єктів дуже потужними спорудами, навіть бетонними.

“Це ще один формат. І, звичайно, це відновлення. Ось тут важливо, щоб не тільки ДТЕК зайнявся і енергетика, а практично всі наші ресурси і урядові, і місцеві, і бізнес на відновлення цих об’єктів. І постачання має бути з-за кордону не тільки генераторів, а й трансформаторів. І трансформаторний завод у Запоріжжі також має під’єднатися. Це має бути другий фронт швидкого відновлення інфраструктури, тому що це вдарить і по населенню, якщо ми не будемо ефективно діяти, і по нашим військовим, тому що електрика потрібна і військовим, і оборонці, і всьому ланцюжку постачання озброєнь, техніки Збройних сил України, виживання просто людей. Тому, ще раз наголошую, генерація всіх сил і робота в надзвичайній ситуації, як у період війни, це правильний підхід”, — підсумував Микола Маломуж.

Читайте також: Тактика ЗСУ дуже ефективна: перспективу наступу української армії на Крим оцінив генерал Маломуж

Нагадаємо, Британія виділила майже 6 млн дол. на відновлення енергетики України. І це лише один пункт із великого списку допомоги, яку Лондон надає Києву. Велика Британія — надійний партнер України від початку повномасштабного вторгнення Росії на українську територію. Аналітики впевнені, що це закономірно, адже британці протистояли Гітлеру. І їхня історична пам’ять не дозволяє їм йти на поступки іншому агресору — Путіну. У пресі бомбардування Лондона під час Другої світової війни часто порівнюють із масованими обстрілами Києва.

Прямий ефір