Удари по російських авіабазах ускладнять ведення війни для РФ — деталі від Долінце

Богдан Долінце. Скріншот: uatv.ua

Завдання ударів по російських аеродромах, розташованих на відстані понад 100 км від кордону, призведе до кількох важливих складових. Для цього необхідно Заходу зняти обмеження на атаки по військових об’єктах на території РФ на більшій відстані. Про це сьогодні, 10 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

“Це насамперед те, що кількість російської авіації поблизу кордону з Україною, це близько 100 кілометрів, фактично буде мінімізовано, і доведеться ці літаки передислокувати в глибший тил. З іншого боку, ті літаки, які на цих базах залишатимуться, вони безпосередньо протягом перших місяців можуть бути знищені. Крім того, такі аеродроми часто використовуються як склади для відповідних боєприпасів. Це означає, що ці боєприпаси можуть знищуватися, вони не зможуть використовуватися для завдання ударів по українських збройних силах, зокрема по українських містах”, — пояснив він.

Третя складова, за словами Долінце, — це те, що аеродроми використовуються для швидкого перекидання боєприпасів, ракет, техніки за допомогою авіаційного транспорту.

“Це означає, що цей транспорт, ці повітряні смуги будуть знищені, й доведеться в майбутньому використовувати доставку цих боєприпасів або наземним транспортом, що істотно ускладнює логістику, або безпосередньо залізничним транспортом, але він досить слабко захищений від, умовно кажучи, роботи так званих внутрішніх груп протистояння, які можуть робити диверсії, зокрема зривати час постачання і знищувати такі бронепоїзди”, — зауважив експерт.

Читайте також: Американські конгресмени закликають не зв’язувати руки Україні і дати можливість бити по нафтових і газових родовищах у РФ

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час виступу в Інституті Рональда Рейгана у Вашингтоні сказав, що зняття обмежень на удари по території Росії дасть можливість захистити Україну від ударів керованими авіабомбами.

Прямий ефір