Москва хоче приховати дані про виробництво палива, щоб мати можливість маніпулювати цифрами на свою користь. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у галузі енергетики Геннадій Рябцев.
Він пояснив різницю поразок економіки РФ від ударів по нафтопереробних заводах (НПЗ) і санкціями проти цієї російської сфери виробництва.
“Санкції — це більше середньострокова і довгострокова перспектива. А удари по НПЗ — це тут і зараз. Санкції — це великий жирний хрест на майбутньому російської нафтопереробної галузі та російського нафтовидобутку. А удари безпілотників — це проблеми з поставками палива для потреб збройних сил РФ. І останнім часом палахкотить знатно”, — роз’яснив Рябцев.
Унаслідок атак по НПЗ Росія зараз не в змозі забезпечити в потрібному обсязі нафтопродуктами навіть власних споживачів, тому з 1 березня у РФ введено заборону на експорт бензину. І російський уряд продовжуватиме приховувати справжній стан справ в економіці, зокрема, в паливній галузі.
“Надалі буде закриватися все нова і нова інформація, а на поверхні залишатиметься тільки те, що вигідно військово-політичному керівництву. Ті ж самі цифри приросту ВВП, які дуті виключно через збільшення військового виробництва — техніки, снарядів і всього іншого. Але це те, що вистрілили, і забули. Це все не працює на розвиток російської держави та економіки. Але пересічні росіяни цього не розуміють, і не хочуть цього розуміти. І їх “не нервують” даними про те, що обсяги виробництва нафтопродуктів (зокрема дизельного пального та автомобільного бензину) підбираються до тієї критичної межі, за якою піде підвищення цін і виникнення дефіциту пального на російських автозаправках”, — зазначив експерт.
Російське населення діє за принципом “менше знаєш — міцніше спиш”. При цьому учасники нафтопереробного ринку знають про структуру та обсяги виробництва нафтопродуктів у рази більше, ніж уряд.
“Це ж вони надають первинну інформацію, яка потім десь у надрах російського Держстату обробляється і потім публікується в статистичних збірниках. Як уряд може приховати від них, скільки вони виробили нафтопродуктів? Ба більше, нафтовики ж знають набагато більше, ніж розповідають федеральному уряду. І їхні дані відрізняються від тих, які публікуються в російських статистичних збірниках”, — продовжив Рябцев.
Він акцентував, що приховування інформації російської влади про реальний стан справ у нафтопереробці свідчить про те, що удари дронів по НПЗ ефективні, і їх слід продовжувати.
“І вони дуже добре доповнюють ті санкції, які запроваджені та будуть продовжувати запроваджуватися проти Російської Федерації, які розраховані на середньострокову і довгострокову перспективу”, — резюмував Геннадій Рябцев.
Читайте також: “Хочуть приховати ефективність ЗСУ”: РФ намагається засекретити інформацію про завдані збитки від ударів дронами по НПЗ (ВІДЕО)