Удари по НПЗ РФ потрібно продовжувати, мовчазна згода Заходу на це є — думка експерта

Андрій Закревський. Скріншот: uatv.ua

Україна має продовжувати завдавати ударів не тільки по НПЗ на території Росії, але й по інфраструктурі перекачування та відвантаження нафти. А також уважно стежити за виконанням вторинних санкцій, які сьогодні другі за ефективністю після ударів по НПЗ в обмеженні заробітку РФ на нафті. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM  розповів заступник директора Асоціації енергетичних і природних ресурсів України Андрій Закревський.

Він зазначив, що удари по НПЗ на території РФ серйозно похитнули російський нафтопереробний ринок і загалом економіку Росії.

“Сьогодні можна говорити про майже 20% пошкоджених російських нафтопереробних заводів. У результаті цього тільки за найскромнішими підрахунками втрати нафти для РФ становитимуть близько 250-270 млн тонн. Якщо перевести це в гроші, то це — мільярди доларів, яких не отримає російський бюджет. А отже, РФ спрямує менше грошей на війну в Україні”, — розповів експерт.

За його словами, Україні не варто на цьому зупинятися, а продовжувати завдавати ударів по НПЗ.

“Удари по НПЗ ще потрібно продовжувати. Особливо в світлі того, що РФ спробує в максимально короткі строки відремонтувати всі постраждалі об’єкти від атак українських безпілотників. Крім того, я думаю, що Україна повинна завдавати ударів не тільки безпосередньо по нафтопереробних заводах, але й по інфраструктурі перекачування нафти та по інфраструктурі відвантаження. Тобто по скупченню трубопроводів, якими йде перекачування і відвантаження нафтопродуктів”, — вважає експерт.

Він додав, що Україна може також завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі Російської Федерації.

“Учора на спільній пресконференції з німецькою колегою Анналеною Бербок у Києві очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про те, що “Україна повинна мати можливість вражати військові цілі на території РФ, тому що це та територія, з якої до України приходить смерть і руйнування”. І цікаво, що ця заява не викликала заперечень з боку його колеги. Як на мене, Україна отримала мовчазну згоду на симетричне знищення енергетичної інфраструктури Росії”, — зазначив Закревський.

Експерт вважає, що Україна має дуже уважно спостерігати за виконанням первинних і вторинних санкцій, накладених європейськими країнами на російський нафтогазовий ринок.

“Це дуже важливо. Зазначу, що вторинні санкції наразі за ефективністю впливу на російський нафторинок і економіку загалом посідають друге місце після ударів по НПЗ”, — констатував Андрій Закревський.

Читайте також: Вперше за довгий час Росія потерпає від дефіциту палива — Несходовський оцінив удари безпілотників по російських НПЗ

Прямий ефір