Удари по енергетиці можуть обернутися серйозними наслідками для жителів Москви і Санкт-Петербурга, — Загородній

Россияне. Фото: gettyimages.com

Україна готова до складної зими завдяки підтримці партнерів, тоді як Росія стикається з серйозними проблемами через атаки на інфраструктуру. Якщо удари триватимуть, що неминуче, поки російські війська залишаються на українських територіях, на населення країни-агресора, зокрема в Москві та Санкт-Петербурзі, чекає холодна зима. Про це сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

“Питання енергетичної інфраструктури піднімалося з боку Росії, тому що вони відчули, що в цю гру, виявляється, можна грати удвох. Коли перші дрони почали “виносити” НПЗ, на Заході піднявся крик про те, що цього робити не слід, оскільки це, виявляється, є цивільною інфраструктурою”, — сказав він.

Однак, як він зазначив, Сили оборони України продовжували завдавати ударів, наприклад, по російських нафтобазах і нафтопереробних заводах (НПЗ), досягнувши в цьому значних результатів.

“Росіяни тепер не експортують нафтопродукти, ціни на них зростають, і вони входять у зиму в не найкращому становищі. Вони почали порушувати питання про те, щоб не бити по інфраструктурі — зокрема, про це говорив Шойгу (міністр оборони Росії, — ред.). Але потім сталася Курська область, і це теж дуже важливий момент, тому що для того, щоб домовитися щодо енергетики, необхідно спочатку, виходить, домовитися щодо Курська”, — наголосив Загородній.

Експерт нагадав, що позиція Києва щодо Курської області така: спочатку російські окупаційні війська повинні покинути українську територію.

“Потім — поговоримо про енергетику. Енергетика наразі більше потрібна росіянам. В Україні можлива холодна зима, але у нас є підтримка партнерів і імпорт електроенергії з того ж Європейського Союзу. У росіян же точно буде холодна зима: удари по енергетичній інфраструктурі можуть призвести до вкрай небажаних наслідків для таких міст, як Санкт-Петербург і Москва. На півдні у них теж проблеми: нещодавно вони зверталися по допомогу до Азербайджану і Грузії через удари на піку споживання в липні 2024 року. Злі язики подейкують, що турбіна на Ростовській АЕС якось не дуже добре стала себе почувати після цього”, — підсумував Тарас Загородній.

Читайте також: РФ готує удари по ядерній енергетиці України: як змусити Москву зупинитися — думки

Нагадаємо, як пише Financial Times, 23 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що припинення повітряних атак Росії по українських енергетичних об’єктах і вантажних кораблях може відкрити шлях до переговорів про припинення війни.

Прямий ефір