У Росії дорожчає бензин через атаки дронів на нафтопереробні заводи (НПЗ). За даними агентства Bloomberg, у березні постраждали від ударів 12% НПЗ. У результаті Москва може втратити до 9% виробництва палива. З початку року дрони атакували 16 підприємств на території Росії. Це впливає на постачання пального окупаційним військам, повідомляє FREEДОМ.
Дрони атакували черговий нафтопереробний завод у Росії. Цього разу — Слов’янський, який розташований у Краснодарському краї РФ.
У російських ЗМІ обійшлися коротким зведенням, мовляв, усі безпілотники над Росією, понад 30, збила ППО, а над Слов’янським НПЗ — нейтралізувала.
“Безпілотники були нейтралізовані, проте внаслідок падіння одного з апаратів виникла пожежа. Її вже ліквідовано. За попередньою інформацією, у момент атаки БпЛА одна людина загинула, попередня причина смерті — серцевий напад. Постраждалих унаслідок безпосередньо пожежі немає, загрози населеному пункту також немає”, — заявили чиновники Міноборони.
Днем раніше безпілотник атакував Сизранський НПЗ у Самарській області, внаслідок чого загорілася установка з перероблення нафтопродуктів.
З початку 2024 року Сили оборони України провели понад десяток успішних атак по російських НПЗ. Останнім часом БпЛА долітають дедалі далі. Невідомі дрони ламають логістику постачання пального, необхідного окупаційній армії й на території України.
“Удари відбуваються по НПЗ і базах зберігання паливно-мастильних матеріалів, як на території самої Російської Федерації, так і на окупованих територіях України. Йдеться про Луганську та Донецьку області. У Луганській області БпЛА атакували нафтобази в Ровеньках, Краснодоні (Сорокине, — ред.) та в Луганську. Це значно зменшило умови зберігання та постачання паливно-мастильних речовин для потреб другої загальновійськової армії, що дислокується безпосередньо на території Луганської області”, — повідомив військовий аналітик Дмитро Снєгирьов.
І якщо з тим, що без палива не поїде жоден танк і БМП, усе зрозуміло, то як вплинуть на росіян атаки БпЛА по НПЗ? Оцінити весь завданий збиток по нафтопереробній галузі РФ, важко, оскільки росіяни наслідки загорянь, в основному, приховують. За оцінками Bloomberg, від нальотів безпілотників реально постраждали 12% переробних потужностей РФ. У результаті, за попередніми підрахунками, виробництво бензину в країні-агресорі може скоротитися на 10%.
І якщо із сировиною в країні-бензоколонці проблем немає, то з інноваційним обладнанням — біда. А в умовах ізоляції добувати його довго і дорого.
“Якщо умовно запровадити санкції на мікроелектроніку, це мегаскладно, тому що, скажімо, Іран розміщує обладнання на островах Науру на мікроелектроніку для побутової техніки й через 10 ланцюжків це доходить і повертається назад. То як це проконтролювати? А ось проконтролювати продаж нафтогазового обладнання набагато легше”, — упевнений військовий експерт Петро Черник.
З 1 березня в Росії вже діє ембарго на постачання палива за кордон. А значить окупанти недоотримують валюту.
Попри всі зусилля, ціна бензину на внутрішньому ринку вже зросла в півтора раза. Це без урахування останніх “успішних” придушень БпЛА російської ППО над нафтобазами. А отже, варто чекати чергового подорожчання. Усе це — на тлі посівної кампанії, що наближається, і курортного сезону. За статистикою, росіяни, якщо і подорожують, то на авто. І, можливо, зовсім скоро в країні, що козиряє бездонними покладами нафти, утворюватимуться кілометрові черги за літром бензину.
Читайте також: Дронові атаки на НПЗ і газову галузь позбавляють Росію однієї зі зброї, якою вона погрожувала всьому світу, — Закревський
Нагадаємо, російському диктатору Володимиру Путіну не вдалося стримати ціни на бензин у РФ. Щоб компенсувати їх, державі довелося витратити 50 млрд дол.