Ударом по військовому складу під Курськом Україна натякнула, що її ракетна програма продовжує активно розвиватися — думка

Олексій Гетьман. Фото: Facebook/alexeyhetman

Хоча Генеральний штаб Збройних сил України не повідомляв, яким озброєнням було завдано недавнього удару по складу зберігання озброєння та військової техніки армії РФ біля російського міста Курськ, за непрямими ознаками можна припускати, що йдеться про українські ракети. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Можливо, удар по Курщині був не безпілотними літальними апаратами, а все-таки нашими вдосконаленими ракетами “Нептун”, які, як відомо, ми вдосконалили для того, щоб вони летіли далі ніж 280 км, і могли атакувати об’єкти не лише на воді, але і землі”, — каже він.

Експерт звертає увагу: у повідомленні Генштабу говорилося, що операцію було проведено силами та засобами Військово-морських сил ЗСУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони. Однак у ВМС немає далекобійних дронів, натомість є ракети “Нептун”.

“Тому дуже акуратно, дуже красиво сказали, що це спільна операція. Може, сказали просто так. Можливо, тонко чи товсто натякнули про те, що ми продовжуємо вдосконалювати наші ракети, і наша ракетна програма продовжує активно розвиватися”, — сказав Гетьман.

Оцінюючи ракетні можливості України загалом, експерт наголосив, що є все для досягнення успіхів у цьому напрямі.

“На сьогоднішній день у нас є, в принципі, і спеціалісти, і елементна база. Ми маємо все для того, щоб зробити далекобійні ракети. В принципі, я думаю, що ми вже це робимо”, — сказав він.

Натомість Олексій Гетьман зазначив, що швидко реалізувати ракетні програми неможливо — у всіх країнах на це йдуть роки.

Нагадаємо, у ніч на середу, 31 липня, Сили оборони України завдали удару по складу зберігання озброєння та військової техніки армії РФ поблизу російського Курська. Як повідомив Генеральний штаб Збройних сил України, бойову роботу виконали Військово-морські сили у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони.

Прямий ефір