Ударом безпілотника зруйновано електропідстанцію в окупованому Енергодарі, — МАГАТЕ

Енергодар. Фото: ukrinform.ua

У тимчасово окупованому місті Енергодар Запорізької області, де розташована Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), безпілотник зруйнував електропідстанцію “Луч”. Місто частково знеструмлене. Атака відбулася ще 19 червня, але Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило про неї лише напередодні, передає FREEДОМ.

Команда МАГАТЕ відвідала підстанцію та підтвердила, що вона не функціонує. Це вже друге її пошкодження з 2022 року. Електропостачання Запорізької АЕС цього разу безпосередньо не постраждало. Але гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив: інцидент став ще одним суворим нагадуванням, що для підтримки ядерної безпеки важливо мати надійний зв’язок між АЕС та зовнішньою мережею.

“Будь-який напад, що впливає на енергопостачання будь-якої української АЕС, буде порушенням семи основних принципів забезпечення ядерної безпеки. Запорізька АЕС вже втратила доступ до більшості зовнішніх ліній електропередач і особливо вразлива щодо цього. Пошкодження, які отримала підстанція “Луч”, мали безпосередній вплив на персонал станції, що проживає в Енергодарі, а отже, також вплинули на ядерну безпеку. Тому дуже важливо, щоб енергетична інфраструктура завжди була захищеною”, — наголосив Гроссі.

Читайте також: Ядерна безпека — перший пункт українського мирного плану та одна з ключових тем Саміту миру (ВІДЕО)

Нагадаємо, Міжнародне агентство з атомної енергії не брало участі в Глобальному саміті миру в Швейцарії. Перед подією гендиректор організації Рафаель Гроссі заявив, що не братиме участі, оскільки не бажає змішувати “політичні аспекти з технічною роботою агентства”. 

Читайте також: Чому МАГАТЕ не бере участі в Саміті миру — думка Потапенка

Прямий ефір