Б’ються з російською технікою, прикривають піхоту та евакуюють поранених побратимів — екіпажі бойової машини піхоти (БМП) Bradley часто виконують бойові завдання, перебуваючи лише за сотню метрів від противника. Працюють, звісно, і на найгарячішій ділянці фронту на Донеччині — Покровському напрямку. Бойові дії тут не припиняються ні вдень, ні вночі. Вже за 10 км від фронту чути, як точаться бої, повідомляє FREEДОМ.
Поїздку на зустріч з екіпажем “Бредлі” кореспондентка телеканалу Альона Грамова називає непростою. По-перше, — спека. По-друге, перед тим як виїхати й побачити хлопців, знімальна група FREEДОМ провела близько години в укритті через постійну присутність у небі дронів. Тільки переконавшись у тому, що розвідувальні російські безпілотники не помітили пересування, журналісти вирушили на місце бойового чергування екіпажу БМП “Бредлі”.
Бійці кажуть: зараз спокійніше, а кілька днів тому перерви у їхній роботі вистачало лише на заправку паливом бойової машини.
“Ми виїжджали працювати по загарбниках. Відпрацювали з “Бушмайстера” (гармати, — ред.). Потім виїжджали, а по нас відпрацювала артилерія. Потім вивозили піхоту. Було потрапило майже перед двигуном, ми думали, що влучили, але все обійшлося. А потім у нас влучив FPV-дрон”, — розповідає військовослужбовець 47-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України з позивним “Флоки”.
Американській техніці бійці повністю довіряють. Корпус БМП “Бредлі” — зварний, виготовлений з алюмінієвих пластин. Дно укріплено додатковою сталевою плитою для захисту від мін. Незначні удари снарядів по техніці солдати, перебуваючи у салоні, практично не відчувають. Коли по них відпрацював дрон, побачили лише спалах у тепловізорі, ним оснащена машина. На бойову роботу екіпажі часто виїжджають ночами.
Для роботи в американській бойовій машині достатньо місця як для піхоти, так і для екіпажу, що складається з трьох осіб. Комунікує екіпаж через інтерком — систему зв’язку.
Ще одна перевага “Бредлі” — “коридорчик” для водія-механіка, що дає можливість вибратися у відсік для десанту, якщо при попаданні снаряда “клинить” башту БМП.
Бійцю з позивним “Філін”, який керував у цивільному житті лише легковими автомобілями, було нескладно впоратися з 40-тонною бойовою машиною.
“Габарити відчуваються, вони просто відкладаються у тобі. Наприклад, як велосипед. Їдеш — так, кермо є велике, а є — трохи менше. Тут також. Погано лише, що немає дзеркала заднього виду”, — каже військовослужбовець 47-ї окремої механізованої бригади ЗСУ із позивним “Філін”.
На борту бойової машини встановлено 25-міліметрову гармату “Бушмайстер”, кулемет та ракетну протитанкову установку. Військовослужбовці кажуть, противник боїться “Бредлі”.
“Так, вони ховаються дійсно. Але щоразу вони звикають до цієї машини, до цих звуків”, — додає військовослужбовець 47-ї окремої механізованої бригади ЗСУ з позивним “Флоки”.
На Покровському напрямку війська РФ постійно проводять штурми, використовуючи техніку. Екіпажі 47-ї окремої механізованої бригади на своїх машинах не раз вступали у пряме зіткнення з противником, відбиваючи українські рубежі.
Читайте також: 20 атак здійснили російські загарбники на Торецькому напрямку, понад 40 — на Покровському
Нагадаємо, минулої доби загальні втрати російських загарбників склали 1 200 осіб. Окрім того, українські воїни знешкодили вісім танків, 15 бойових броньованих машин, 62 артилерійських системи, два засоби протиповітряної оборони, 41 безпілотник оперативно-тактичного рівня, дві ракети, 85 автомобілів та три одиниці спеціальної техніки.