Удар по вертикалі Путіна — які нові санкції очікують на Росію (ВІДЕО)

Російський бюджет уже не дорахувався мільярдів доларів. Через введення Євросоюзом нового 11-го пакета санкцій з 23 червня Москві посилили шляхи обходу вже чинних обмежень, пише видання Bloomberg, посилаючись на деякі звіти Єврокомісії, які опинилися в розпорядженні агентств. Зі свого боку, Україна готує нові пропозиції ЄС щодо вже нового 12-го пакету санкцій. Подробиці — в матеріалі FREEДОМ.

Як пише агентство Bloomberg, імпорт із Росії скоротився на понад 90 млрд євро, а експорт із ЄС — на 48 млрд порівняно з 2021 роком.

Найбільше обмеження проти Російської Федерації зачепили промисловий і технологічний сектори. Наприклад, тільки за минулий рік у Росії на 7% скоротилося виробництво сталі. Експорт із Євросоюзу товарів подвійного призначення та передових технологій упав на 78% порівняно з 2021 роком.

“Провідні промислові підприємства ЄС відзначають кілька серйозних збоїв у ланцюжку постачань, пов’язаних з імпортом рідкісних газів, як-от неон і ксенон, які використовують для виробництва мікросхем. Залізничні вантажоперевезення між ЄС і Китаєм, що йдуть транзитом через Росію, скоротилися. Заборона на імпорт виробів з дерева, а також російські контрзаходи сприяли зростанню цін і низці проблем з постачаннями”, — пише Bloomberg.

Однак Москві вдалося накопичити деякі матеріали, а також отримати низку заборонених товарів із третіх країн. Серед них — Китай, Казахстан, Туреччина та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ).

За словами координатора із санкцій у Державному департаменті США Джима О’Браєна, Російська Федерація змогла повернути експорт західних мікрочипів та електроніки на рівень до початку повномасштабної війни проти України та міжнародних санкцій. Ідеться про високі технології, які є в сучасному озброєнні.

У Генштабі Збройних сил України впевнені, що Росія шукає можливості обійти міжнародні санкції.

“Я вирішив узяти кілька зразків і показати вам прямо тут деякі іноземні компоненти для того, щоб проблема була більш наочною. Ось, центральний елемент, це блок АК-1 комплексу розвідки, управління і зв’язку. Ці всі з’єднання — відомої швейцарської фірми. Це високотехнологічна річ, яка застосовується в цивільних галузях. Це і медики, які рятують життя, це і пожежники, які користуються цією апаратурою. Зокрема ця компанія співпрацює і з Україною”, — зазначив полковник, представник Генштабу ЗСУ Олександр Заруба.

За словами військового експерта, росіяни продовжують активно використовувати компоненти подвійного призначення. Виявити такі факти й оперативно повідомляти про них як на міждержавному політичному рівні, так і фірмам-виробникам — одна зі складових санкційної роботи.

Так, в 11-му пакеті антиросійських санкцій, зокрема на основі рекомендацій групи Єрмака — Макфола, ЄС запровадив обмеження на продаж, постачання, передачу або експорт товарів подвійного призначення в треті країни. Йдеться про передові компоненти, які були знайдені на полі бою в Україні, або обладнання, необхідне для їхнього виробництва. Зокрема, до нового санкційного списку ЄС уже потрапили 80 компаній, які пов’язані з військово-промисловим комплексом Росії.

“Наявна заборона на транзит була поширена на деякі чутливі товари (наприклад, передові технології, матеріали, пов’язані з авіацією), що забороняє операторам ЄС експортувати ці товари до третіх країн, якщо вони прямують транзитом через Росію”, — йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

У Єврокомісії впевнені, наслідки нових санкцій ще більше посиляться з часом. Оскільки заходи мають довгостроковий вплив на бюджет Росії, фінансові ринки, іноземні інвестиції та її промислову й технологічну базу.

Водночас Україна продовжує шукати нові способи, аби позбавити Росію можливості проводити й далі ракетний терор. За інформацією українського Міністерства оборони, вже готуються нові пропозиції, зокрема щодо секторальних санкцій щодо оборонно-промислового комплексу РФ.

Читайте також: Ціна війни: як Росія втратила роки розвитку через дії режиму Путіна

Нагадаємо, різке падіння російського рубля почалося з 24 червня. Стимулом став оголошений головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним похід на Москву. Цього дня вартість долара у банках перевищила 90 рублів, євро — 100 рублів. За день до цього — 83 руб/дол., 91 руб/євро.

Прямий ефір