Участю КНДР у війні Путін просуває наратив “ось-ось Третя світова” — він прагне залякати Захід, — політтехнолог

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Росія хотіла б масштабувати факт участі Північної Кореї у війні проти України з метою залякування країн Заходу. Наратив “ось-ось Третя світова” добре прокачується на виборчих кампаніях, у політичних комунікаціях західних країн. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 3 листопада, висловив політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

На його думку, КНДР йде на такий крок, оскільки для неї з’явилася можливість отримати бойову підготовку власної армії.

“Це обкатка збройних сил КНДР для подальших стратегічних дій, зокрема проти Південної Кореї. І тут Південна Корея абсолютно адекватно оцінює ризики. Візит міністра закордонних справ Південної Кореї в західні столиці явно демонструє, що для країни це потенційна загроза”, — сказав Постернак.

Проблема в тому, чи готова далі Південна Корея йти в напрямку, наприклад, розморожування військової допомоги воюючій країні, зокрема Україні, вважає політтехнолог.

“Це велике питання. Поки що були очікування, що хоча б відкриються канали постачання боєприпасів для артилерії, але навіть у цьому напрямі немає суттєвого просування і рішень”, — доповнив спікер.

Пхеньян, каже Постернак, хоче показати альянс із Росією відповідно до того договору, який підписали Володимир Путін і Кім Чен Ин.

“КНДР хоче трохи втекти від домінуючого впливу Китаю. Хоче маневрувати між Росією і Китаєм. Пхеньян хоче російського продовольства, паливних технологій, які він отримує замість участі в бойових авантюрах воєнного злочинця Путіна. Тому тут у Північної Кореї розкладка абсолютно зрозуміла”, — сказав гість ефіру.

А Росія, вважає Постернак, хотіла би масштабувати факт участі Північної Кореї з метою залякування країн Заходу.

“Наратив “ось-ось Третя світова”, і докази тому — вже дві країни залучені до цього — добре прокачується на виборчих кампаніях у політичних комунікаціях західних країн. Страх війни в очах західних громадян — це навіть не те що константа, це ключовий фактор, який іноді заводить інстинкти людини. І вона починає схилятися до найбільш раціонального, обережного сценарію. Не ескалувати, не дратувати Росію зайвий раз. Не створювати приводи, наприклад, активної допомоги Україні в подальшому переростанні дій бойових, зокрема і в Європі. Це все працює”, — пояснив політтехнолог.

Те, що північнокорейські солдати вже за 50-70 кілометрів від кордону України, і той факт, що це артикулюється західними медіа, лягає на свідомість масової західної громадськості. Якраз це і є мета Путіна, вважає Постернак.

“Він хоче показати: ось вона, Третя світова. Запрошую вас до цього пасьянсу. А Захід не реагує, бо не хоче посилювати тезу про те, що це справді можливо, вже якась віртуальна Третя світова, і не хоче підігравати Путіну в цьому сценарії. Тому поведінку Заходу теоретично можна виправдати з точки зору боязні за умонастрій своїх громадян. Але, звичайно ж, не можна виправдати з точки зору того, що відбувається в Україні”, — акцентував гість ефіру.

Зважаючи на таку реакцію Заходу, Україна відчуває, що її залишено напризволяще, вважає експерт.

“Україна розуміє, що самотужки бореться проти вже двох держав, а конкретніше, то проти трьох держав, тому що іранські “Шахеди” продовжують тероризувати населення нашої країни”, — сказав спікер.

Постернак вважає, що чим швидше закінчиться президентська кампанія в США, тим швидше з’явиться шанс на видозміну та еволюцію позиції цього ключового союзника України.

Читайте також: Юридично Північна Корея вже бере участь у війні проти України, — Подоляк

Раніше повідомлялося, що Росія і КНДР готують угоду про відправлення північнокорейських робітників на російські військові заводи.

Прямий ефір