Участь Зеленського у ВЕФ-2024 у Давосі — головні меседжі президента України та запевнення союзників (ВІДЕО)

Виступ президента України перед учасниками спецзасідання ВЕФ у Давосі. Фото: gettyimages.com

Сьогодні, 16 січня, президент України Володимир Зеленський у Давосі (Швейцарія) зустрівся з лідерами Європейського Союзу і НАТО, а також із главами країн-партнерів. Виступаючи з трибуни Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), Зеленський звернувся до всіх учасників зібрання і закликав їх підтримати Україну та посилити тиск на Росію, повідомляє FREEДОМ.

Сьогоднішній день у швейцарському Давосі президент Зеленський розпочав із зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Обговорили ситуацію на полі бою, оборонні потреби України, посилення української системи протиповітряної оборони (ППО), підготовку наступного саміту НАТО у Вашингтоні.

“Підтримка України — це не благодійність, підтримка України — це інвестиції в нашу власну безпеку. І ця підтримка безпрецедентна. Зараз ми нарощуємо виробництво. Щойно була досягнута угода про придбання близько тисячі нових ракет-перехоплювачів для систем “Петріот”, що є одним із прикладів того, як союзники активізуються, щоб поповнити свої власні запаси і мати можливість підтримувати Україну в майбутньому”, — запевнив Столтенберг.

На полях щорічного засідання ВЕФ глава держави взяв участь у зустрічі “Керівники великого бізнесу — Україні”. Розповів про економічне зростання України, яке 2023 року перевищило 5%, і про оптимістичні прогнози щодо зростання ВВП на 2024 рік. Запросив інвестувати в країну та брати участь у її відновленні. А також наголосив, що Україна відновила експортні можливості завдяки функціонуванню незалежного від Росії “зернового коридору”.

“Ми створили паралельний коридор і продемонстрували, що можемо відтіснити флот Росії з Чорного моря. Ми продемонстрували, що ми здатні це зробити. І ми почали транспортувати не тільки зерно, але й інші товари. Через наші порти зараз проходять 6 млрд тонн вантажів. До речі, саме тому зростає ВВП”, — сказав Зеленський.

Зі свого боку президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна може перемогти в розв’язаній Росією війні. Головна умова — це підтримка, що триває, а також достатні та стабільні постачання озброєнь.

“Росія зазнає невдачі в досягненні стратегічних цілей. Це насамперед військова невдача. Ми не забули, що коли Росія вторглася до України, багато хто побоювався, що Київ впаде всього за кілька днів, а інша частина країни — за кілька тижнів. Цього не сталося. Натомість Росія втратила приблизно половину свого військового потенціалу. Україна звільнила половину захоплених Росією територій. Україна відтіснила російський Чорноморський флот. І Україна зберегла свою свободу і свою незалежність”, — наголосила фон дер Ляєн.

Протиповітряну оборону та далекобійні спроможності української армії Володимир Зеленський обговорював і з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, а також радником президента США з питань національної безпеки Джейком Салліваном.

“Ви не тільки здобудете перемогу в розв’язаній Росією війні, ви також у майбутньому побудуєте таку Україну, яка зможе твердо стояти на своїх ногах у військовому, економічному та демократичному плані. І у вас є міцне партнерство зі США, яке допоможе вам досягти цих цілей”, — запевнив Блінкен.

“Я просто хочу сказати, пане президенте, що нам належить виконати велику спільну роботу. І ми сповнені рішучості працювати з вами, з нашими союзниками, з вашими друзями, щоб гарантувати поразку Росії і перемогу України”, — додав Салліван.

Під час свого виступу на ВЕФ президент Зеленський заявив, що російський диктатор вкрав у всіх 13 років миру і замінив їх на біль і кризи:

“Путін намагається нормалізувати те, що мало б закінчитися у ХХ столітті: масові депортації, зрівняні з землею міста і села та жахливе відчуття, що війна може ніколи не закінчитися. Насправді Путін уособлює війну. Ми всі знаємо, що він є єдиною причиною, чому тривають різноманітні війни та конфлікти і чому всі спроби відновити мир зазнали невдачі. І він не зміниться. Не зміниться. Ми маємо змінитися. Ми всі повинні змінитися настільки, щоб безумство, яке живе в голові цієї людини або будь-якого іншого агресора, не взяло гору”.

Президент України провів зустріч із його Величністю королем Бельгії Філіпом I і прем’єр-міністром країни Александром Де Кроо. Обговорили рішення Брюсселя надати Україні винищувачі F-16. Також уперше Зеленський провів перемовини з президентом Сінгапуру. Український лідер розповів про формулу миру та запросив колегу долучитися до її реалізації. Зокрема, взяти участь у підготовці Глобального саміту миру.

Всесвітній економічний форум у Давосі показав, що цивілізований світ згуртувався довкола України та підтримуватиме її й надалі.

На форум у Швейцарії зібралися політики, бізнесмени та громадські діячі з понад 100 країн. Він триватиме до 19 січня.

Читайте також: Європа зрозуміла, що Україна виграє для них час підготуватися до великої війни — перші заяви Давоса прокоментував дипломат

Нагадаємо, на полях ВЕФ президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 січня, провів зустріч із прем’єр-міністром Соціалістичної Республіки В’єтнам Фам Минь Чинем.

Прямий ефір