Участь України в Олімпіаді-2024 — ще один шанс донести світові правду про війну — розбір Беленюка

Жан Беленюк. Фото: sluga-narodu.com

Олімпіада-2024 — хороший майданчик для донесення світові інформації про те, що відбувається в Україні, зокрема, можливість говорити про свій порядок денний і що війна триває. Таку заяву сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM зробив перший заступник голови комітету ВРУ з питань молоді та спорту Жан Беленюк.

“Це дуже хороший майданчик для донесення всьому світу про ту ситуацію, яка зараз відбувається в Україні. Ми повинні нагадувати, що в Україні війна триває. Розповідати історії, що стосуються безпосередньо життя українських спортсменів у реаліях війни. Багато хто з них через війну втратив своїх рідних і близьких, хтось — можливість жити й тренуватися в Україні. До того ж це буде додатковий стимул для людей, які проживають в інших країнах, тиснути на свій уряд для того, щоб вони активніше допомагали Україні”, — заявив Беленюк.

Він акцентував, що для України, як і раніше, неприйнятно, щоб участь в Олімпіаді-2024 брали представники Росії та Білорусі. Однак сьогодні Міжнародний олімпійський комітет (МОК) допустив їх до участі під нейтральним прапором.

“Сьогодні Міжнародний олімпійський комітет змінив правила, і дозволив спортсменам Росії та Білорусі брати участь в олімпіаді під нейтральним прапором. Ми, як і раніше, вважаємо, що ніхто зі спортсменів РФ і Білорусі не заслуговує брати участь у подібних заходах. Це легітимізація російських спортсменів, які у своїй більшості підтримують вище керівництво РФ і війну в Україні. Але МОК має протилежну думку. І наразі ми не можемо оскаржити це рішення”, — прокоментував заступник голови комітету ВРУ з питань молоді та спорту.

Він також звернув увагу: попри те, що комітет допустив до участі в Олімпіаді російських спортсменів, у РФ не особливо задоволені цим рішенням.

“Зараз у РФ на порядку денному стоїть питання про те, чи потрібно взагалі брати участь у цих змаганнях. Вище керівництво Росії пафосно заявляє, що їхні спортсмени не можуть дозволити собі виступати на Олімпіаді без прапора, без символіки й без гімну своєї країни. Тому цілком можливо, якщо в Кремлі не схвалять участь російських спортсменів у змаганнях на таких умовах, то вони відмовляться від своєї участі. Я думаю, найближчим часом це питання якраз і має вирішитися”, — резюмував Жан Беленюк.

Читайте також: Олімпіада-2024 пройде без перемир’я — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, Україна офіційно оголосила, що візьме участь в Олімпіаді-2024.

Прямий ефір