Лідери країн-учасниць БРІКС кожен по-різному вибудовує відносини з Москвою. Але всі розуміють, що Кремль, кинувши виклик світовій системі, яка склалася за результатами Другої світової війни, не зміг нічого зробити — не зміг силою скасувати право. Про це сьогодні, 23 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“І тому його (Путіна, — ред.) вважають переможеним, відповідно, так само до нього ставляться. Звісно, про це не скажуть, але всі розуміють, що Росія вже не супердержава, вона “збитий льотчик”. Хоча починала вона сильно, замах був сильний”, — сказав він.
Дипломат нагадав, що БРІКС був створений Володимиром Путіним як інструмент для виклику США.
“Вона ж (Росія, — ред.) була серед творців та ініціаторів створення БРІКС, цього об’єднання, яке повинно було кинути виклик із гегемонією США, з усією системою безпеки, з інститутами, структурами міжнародними, але не вдалося. БРІКС залишився жити, а Росія вже підходить вже до свого фінального кінця і явним проявом цього кінця є те, що людина, яка ініціювала створення цієї організації, не може тепер приїхати на її засідання”, — каже Осипенко.
За словами експерта-міжнародника, Путін розглядає БРІКС як політичний інститут більше, а не економічний.
“Для Росії це велика геополітика, менше про розвиток як для самої РФ. Для Путіна БРІКС був інструмент кинути виклик США. Росія вважала, що це їхній найголовніший противник, і створюючи такі організації, такі дискусійні майданчики, вона хотіла кидати виклик. Той самий ШОС, той самий БРІКС, де брали участь Росії та Китай, усе замислювалося саме з політичного погляду”, — пояснив він.
Також Осипенко вважає, що звернення Путіна на саміті через відеозв’язок — жалюгідна спроба продемонструвати, що Росія не в ізоляції, що вона дуже важлива, що її вага і голос дуже важливі.
“Але насправді всі розуміють, що Путіна вже списали, і Путін уже не гравець у великій політиці після того, як він розв’язав війну проти України”, — резюмував дипломат.
Зазначимо, що щорічний саміт країн БРІКС — Бразилії, Росії, Індії, Китаю та ПАР — розпочався 22 серпня в Йоганнесбурзі. Цьогоріч очікується, що до групи можуть приєднатися нові країни.
Читайте також: США не втрачають свою провідну роль — Китай не готовий бути гегемоном, а Росія втрачає статус наддержави, — Фесенко
Нагадаємо, за словами політолога Володимира Фесенка, низка країн-учасниць БРІКС, зокрема й засновники — Індія, Бразилія, Південна Африка — активно взаємодіють із західними країнами і не хочуть вступати з ними у конфронтацію, тому союз БРІКС не можна назвати антизахідним.