Учасників Кримської платформи з кожним роком стає все більше і це позитивний показник. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав глава Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв.
“З кожним роком кількість країн-учасниць і міжнародних організацій-учасниць Кримської платформи збільшується. І це позитивна динаміка, якою дійсно можна пишатися нашим дипломатам”, — сказав він.
Глава Кримськотатарського Ресурсного Центру нагадав, що якщо до повномасштабного вторгнення РФ в Україну політика Кримської платформи була більше спрямована на дипломатичне розв’язання питань деокупації Криму, то зараз меседжі більш жорсткі. Важливим фактором того, що Україну підтримує все більша кількість країн, є саме агресивні дії Російської Федерації. За словами Барієва, зараз навіть ті країни, які намагалися позиціювати себе як нейтральні, починають дедалі більше підтримувати Україну в питаннях деокупації Криму та відновлення цілісності країни.
“Я зробив би серйозний важливий акцент на інституціоналізацію Кримської платформи. Про що це говорить? Це говорить про те, що роль або важливість Кримської платформи не завершиться на рівні деокупації. Тому що далі піде наступний процес — процес реінтеграції. І ось тут якраз-таки для нас дуже важливо, щоб у процесах реінтеграції Криму в Україну активну участь брали всі ті країни і міжнародні організації, які є вже суб’єктами Кримської платформи. Інше питання, що запропонувати правила гри або запропонувати систему, як має працювати Кримська платформа, має, звісно ж, та країна, яка є ініціатором цієї Кримської платформи, — це Україна”, — сказав глава Кримськотатарського Ресурсного Центру.
На його думку, Кримську платформу потрібно сформувати за принципом ОБСЄ і далі почати переговори з чинними міжнародними організаціями. Барієв вважає, що для міжпарламентського співробітництва в рамках Кримської платформи потрібен системний постійний орган — парламентська асамблея.
Важливим пунктом він назвав і той момент, що експертна мережа Кримської платформи має не просто існувати де-факто, а формувати продукти, які будуть затребуваними державними органами всіх країн-членів Кримської платформи.
Барієв також виступає за активізацію роботи над українським законодавством, щоб воно було адаптоване до процесів реінтеграції.
Читайте також: “Україна поверне для Криму весь світ”: Зеленський виступив на третьому саміті Кримської платформи
Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов під час виступу напередодні ІІІ саміту Міжнародної Кримської платформи заявив, що Україна, найімовірніше, звільнятиме Крим військовим шляхом. Адже лише в разі деокупації півострова держава матиме певні гарантії безпеки.