Убивають, ґвалтують, крадуть: росіяни бояться військових, які повернулися з війни (ВІДЕО)

У Санкт-Петербурзі. Фото: ap.org

Громадяни РФ побоюються неадекватної та агресивної поведінки військових, які повернулися з війни з посттравматичним синдромом. Власники і співробітники барів, нічних клубів і ресторанів відмовляються пускати до закладів людей у військовій формі. А російські ЗМІ все частіше публікують скандальні історії, пов’язані з демобілізованими, повідомляє FREEДОМ.

Так, російський військовий чіплявся в кафе до 25-річної жительки Улан-Уде. За розповідями дівчини, до неї та її подруги підійшов чоловік у камуфляжі і запропонував познайомитися. Отримавши негативну відповідь, військовий обурився.

“…у нього був якийсь орден або значок начеплений на грудях, величезний шрам на обличчі. Видно було, що явно нетверезий. Він запропонував мені познайомитися, а коли я відповіла відмовою, страшенно обурився… він мені дорогу перегородив, кричить друзям: “Дивіться, тварюка яка. Я в окопах сидів, а вона… Хлопці, сюди йдіть”. Потім до нього підійшли його дружки… зі словами: “Дівчата, ну, чого ви, справді, він же не кусається, ну, познайомилися б, він гарний мужик, куди ви побігли?”, — розповіла росіянка в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода”.

Подібне відбувається повсюдно. У Москві на студента напав військовий через те, що той не дав йому сигарету.

Тим часом дедалі більше закладів повідомляють, що не пускатимуть людей у камуфляжній формі. До слова, здебільшого громадяни РФ згодні з такою політикою.

“Бояться неадекватних вчинків після випитого алкоголю. “СВО” просто так для психіки не проходить. Треба бути конкретним ідіотом, щоб не розуміти, що будь-яка “СВО”, як тепер заведено говорити, вплине на психічне здоров’я людини, яка брала участь у ній. Тут уже не важливо “за” ви, чи “проти””, — цитує висловлювання видання “Радіо Свобода”.

У червні 2023 року одягненого у військову форму учасника “СВО” не пустили до бару у Воронежі, пояснюючи тим, що в закладі дрескод і він не пройшов фейсконтроль.

Відчувають страх за своє життя і сім’ї військовослужбовців. Один із сусідів по під’їзду мешканки Улан-Уде Галини Степанової нещодавно повернувся з фронту.

“Раніше була сім’я як сім’я. А коли він повернувся звідти, немов підмінили. Приблизно раз на два тижні він міцно випиває, і починається. Спочатку жорстоко бив дружину на очах у дітей. Ми викликали поліцію, вони його забирали, але чомусь через якийсь час відпускали, а він навіть не встигав протверезіти і знову починав буянити. Потім і зовсім поліцейські відмовлялися забирати, говорили, що потрібно комусь писати заяву, інакше не заберемо. Зрозуміло, що писати на такого неадеквата ніхто не захотів — усі бояться помсти”, — цитує Степанову видання “Настоящее время”.

Повертаються з фронту не тільки кадрові військові, а й колишні ув’язнені. Раніше ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявляв, що до Росії з фронту повернулися 32 тисячі засуджених. Вони отримують безумовне помилування після пів року служби. Але одразу після повернення беруться за старе. У Росії вперше за 20 років у 2022 році зросла кількість убивств і замахів на вбивство. Про це повідомило адвокатське об’єднання “Травмпункт”. Серед причин зростання насильства — військовослужбовці, які повернулися з фронту з посттравматичним стресовим розладом.

“Ніхто не повертається з війни таким, яким був раніше. Це в принципі неможливо. Участь у бойових діях у будь-якому разі накладає відбиток на психіку будь-якої людини. Близько 20% із тих, хто побував за червоною стрічкою, не можуть повернутися до нормального життя. У них чітко спостерігається симптоматика посттравматичного стресового розладу. ПТСР — це клінічний діагноз. Ці люди відчувають серйозні складнощі в адаптації до реального життя. З’являються різного роду адикції (залежність) для того, щоб забути пережите (алкоголь, наркотики тощо)”, — сказав психолог з Улан-Уде Сергій Нечаєв (ім’я, прізвище змінено на прохання співрозмовника) в інтерв’ю виданню “Настоящее время”.

Багато психологів пов’язують психічні розлади, агресію, алкоголізм, порушення сну не тільки з пережитими жахами війни. Але і з тим, що більшість російських військових усвідомили, що були обдурені своїм урядом, виконували злочинні накази, а також не змогли отримати соціальний статус і повагу тих, хто оточує.

Читайте також: Афганський синдром 2.0: сплеск насильства в Росії обговорюємо з експертами

Нагадаємо, як повідомив глава берлінського відділення правозахисної організації “Русь сидящая” Юрій Боровських, у Росії воліють замовчувати злочини, які скоюють найманці ПВК “Вагнер”, що повернулися з фронту. Однак, все одно стають відомі резонансні справи.

Прямий ефір