Убезпечитися від російського шпигунства на морі можна, лише оглядаючи кожне судно, — колишній співробітник КДБ

Російський танкер Eagle S, затриманий Фінляндією. Фото: gettyimages.com

Повністю убезпечити Балтійське море від можливих диверсій та шпигунства з боку Росії практично неможливо. Для цього необхідно організувати огляд кожного судна, але й це не буде гарантією. Таку думку висловив колишній співробітник КДБ СРСР та Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Жирнов в ефірі FREEДОМ.

“Убезпечити можна лише в тому випадку, якщо ви оглядатимете кожне судно. Грубо кажучи, необхідно встановлювати морську блокаду російських портів. Кронштадт і Пітер на півночі плюс Калінінград південніше — це три основні балтійські порти Російської Федерації. Практично потрібно ставити блокаду суден НАТО, військових суден, які оглядатимуть практично ці судна… Але це теж непросто, навіть якщо ви введете подібний огляд… Судно — це величезна територія, де багато всяких закутків, якихось труб. І дістатися кожного шматочка судна фізично дуже складно. Або це займе величезний час і таким чином зупинятиме практично все судноплавство”, — пояснив гість ефіру.

Він додав, що без серйозних підстав зупиняти та оглядати судна у міжнародних водах не можна.

“Оце судно (танкер Eagle S, який Росія, за повідомленнями ЗМІ, використала для шпигунства, — ред.) чому зупинили? Тому що після його проходу утворився злам кабелю, й зв’язали це судно з кабелем. Тому фінські прикордонники наздогнали його у міжнародних водах і змусили практично фізично повернутися назад у фінські територіальні води для огляду та проведення слідчих та дізнавальних заходів. Але за кожним судном так не поженешся”, — сказав Сергій Жирнов.

Читайте також: Російський танкер зі шпигунським обладнанням затримали у Фінляндії — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, британське видання Lloyd’s List повідомило, що затриманий у Балтійському морі танкер Eagle S Росія використала для шпигунства. Він був оснащений обладнанням для спостереження за кораблями та літаками НАТО.

Читайте також: Торгові, рибальські та науково-дослідні судна Росії шпигують з радянських часів — подробиці від Ягуна

Прямий ефір