У зовнішній політиці Трампа на першому місці будуть інтереси США, — політтехнолог

Дональд Трамп. Фото: ap.org

Очільник Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський переконаний, що російський диктатор Володимир Путін має спочатку заслужити зустріч із президентом США Дональдом Трампом. Сікорський додав, що президент США — лідер вільного світу, а Путін — ізгой і звинувачений у воєнних злочинах і крадіжці українських дітей. Трамп вважає себе лідером своєї країни. Америка — це насамперед його гасло. І вся його політика, кожен крок, кожен намір продиктовані насамперед інтересами США. На цьому сьогодні, 24 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.

“Потрібно раз і назавжди запам’ятати, що Трамп насамперед вважає себе лідером своєї країни. І вся його політика, кожен крок, кожен намір продиктовані інтересами США. На це спрямований його політичний світогляд. Чому на інавгурацію не запросили Макрона та Зеленського? Чому саме Сі Цзіньпіна Трамп хотів бачити на своїй інавгурації? Тому що для Трампа, для його образу, для розуміння та сприйняття його картини світу існують виключно інтереси США. Саме тому — Гренландія, Мексика, Панамський канал і Канада як 51 штат США”, — розповів політтехнолог.

За його словами, у Давосі Дональд Трамп спробував пояснити свою риторику щодо Канади.

“У Давосі Трамп спробував пояснити величезні торгівельні розриви з Канадою. Він сказав: нам не потрібна канадська деревина, я не хочу, щоб американські машини вироблялися на канадських заводах. Як президент США, законно обраний і абсолютно легітимний, він має право на свій світогляд, який, до речі, було висвітлено під час його виборчої кампанії. І виборці дали йому мандат довіри. Значить, вони поділяють ці ідеї. Це важливий момент”, — зазначив Постернак.

Він також прокоментував заяви Радослава Сікорського.

“У Польщі зараз ліберальний уряд. Буквально мине кілька тижнів, місяць, і побачите, як Ілон Маск підтримуватиме Кароля Навроцького, кандидата від партії “Право і справедливість” на президентських виборах у Польщі у 2025 році. Те саме Маск зараз робить у Німеччині, підтримуючи ультраправі партії. Маск узагалі запустив дуже цікавий проєкт. Тому я думаю, що Трамп та інші особи з нової адміністрації намагатимуться вести діалог тільки з правоконсервативними силами. А влада Польщі зараз намагатиметься знайти якісь ходи до Трампа, щоб мінімізувати підтримку новою республіканською адміністрацією США кандидатури від “Права і справедливості”. Ось тому ці заяви й з’являються. Це такий, знаєте, своєрідний пасаж у бік Трампа. А Трамп дуже любить, коли на його особисті характеристики наголошують великі іноземні діячі союзних і не дуже союзних держав”, — підсумував Олег Постернак.

Читайте також: “Росія поки що думає”: реакцію Кремля на заяви Трампа про можливі нові санкції прокоментував політтехнолог

Прямий ефір