У жодному документі НАТО не йдеться про те, що країна, яка у війні, не може вступити до Альянсу, — Чернєв

Єгор Чернєв. Фото: rada.gov.ua

Каменем спотикання на шляху України до НАТО є політична воля її партнерів. Але зі свого боку Київ працює над тим, щоб бути максимально готовими до моменту, коли ця політична воля з’явиться, щоб Сили оборони та армія максимально відповідали принципам і стандартам НАТО. Про це сьогодні, 27 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

“Тому що, за великим рахунком, у жодному з документів НАТО не йдеться про те, що країна, яка у війні, не може вступити до НАТО. Таких немає. Але ми розуміємо, що, виходячи з логіки, жодна з країн НАТО не захоче привести війну в свою країну, і, відповідно, і після прийняття України до членства в НАТО вступити на боці України у війну. Тому ми розуміємо, що, звичайно, війна є, напевно, основним критерієм відсутності політичної волі”, — сказав він.

За словами Чернєва, на сьогодні Україна вже відповідає 25% стандартів НАТО.

“Це ми більше говоримо про технічні стандарти, що є середнім показником серед членів НАТО в Альянсі. В силу різних причин. Через те, що деяким країнам і не потрібно виконувати більшість стандартів. Наприклад, країнам, які не мають виходів до моря, не потрібно виконувати стандарти щодо надводних або підводних сил, наприклад. Або інші маленькі країни, як Люксембург, їм теж не потрібно виконувати величезної кількості, тому що в них просто немає такої кількості збройних сил. Однак, ми зараз на рівні середньої країни НАТО”, — розповів він.

І Україна продовжує переходити на стандарти та принципи НАТО.

“Щоб нам не закидали, що “вам необхідні ще якісь реформи і саме через це ми вас не можемо взяти”. Ось ми це домашнє завдання робимо. Щоб, коли з’явиться момент для ухвалення рішення, ми були готові”, — резюмував глава постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО.

Читайте також: Україна стане невіддільною частиною НАТО, але коли закінчить війну з Росією справедливим фіналом, — Подоляк

Нагадаємо, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов висловив думку, що НАТО є найнадійнішою гарантією безпеки для України. Саме тому 2024 року головним зовнішньополітичним завданням для України є вибудувати відносини з Північноатлантичним альянсом.

Прямий ефір