У Євросоюзу є куди рухатися в обмеженнях Росії: 15-й пакет санкцій оцінив Пендзин

Олег Пендзин. Фото: uatv.ua

ЄС затвердив 15-й пакет санкцій проти Російської Федерації. Нові обмеження посилюють контроль над санкціями, які були прийняті раніше. Про це сьогодні, 16 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Потрібно зазначити, що це вже третій пакет санкцій, ухвалений у поточному році. Усі ці санкційні пакети посилюють раніше ухвалені обмеження та збільшують контроль за тими підприємствами та компаніями, які допомагають РФ обходити санкційні обмеження”, — розповів Пендзин.

Водночас він зазначив, що 15-й санкційний пакет має принципові відмінності від попередніх.

“Що принципового в 15-му санкційному пакеті? Насамперед це перший безпрецедентний пакет, де реально введено санкції проти постачальників компонентів для дронів, які використовує Росія для війни в Україні. Це принциповий момент, досить жорсткий, який не можна не відзначити. Другий момент — різко розширено кількість тих потенційних кораблів, які складають основу російського тіньового флоту. До речі, дуже близько до 15-го пакету санкцій були ухвалені обмеження Великою Британією ще місяць тому, які посилювали контроль за тіньовим флотом. Потрібно зазначити, що країни Балтії та скандинавські країни виступають за посилення санкцій щодо тіньового флоту РФ. Тому, найімовірніше, вони втіляться в уже наступному, 16-му санкційному пакеті”, — зазначив директор Економічного дискусійного клубу.

Він ще раз наголосив, що на сьогодні кожен новий пакет санкцій, ухвалений щодо РФ, як правило, це посилення контролю за раніше ухваленими обмеженнями. Хоча насправді є ще багато сфер російської економіки, яких санкції взагалі не торкнулися.

“Йдеться, наприклад, про підприємства енергетичного сектора Російської Федерації, зокрема, “Росатом”. Напевно, є сенс посилити контроль за тими чи іншими компаніями нафтового сектора, тобто за російською металургією. Це ті сфери, які сьогодні перебувають поза санкційними обмеженнями. Зокрема, немає жодного санкційного обмеження щодо постачання природного газу до Європейського Союзу. У будь-якому разі у Європи є ще над чим працювати щодо санкційних обмежень. І в даній ситуації це єдиний шлях, який може серйозно погіршити економічне становище Російської Федерації та зменшити той фінансовий потік, який заходить у РФ і який згодом використовується для фінансування війни”, — констатував Олег Пендзин.

Читайте також: Тіньовий флот РФ, чиновники КНДР, китайські компанії — що включає 15-й пакет санкцій ЄС, повідомила Каллас

Прямий ефір