У Єврокомісії готують пропозицію щодо кредиту на 50 млрд доларів для підтримки України — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

50 млрд доларів для України під заставу заморожених російських активів стануть однією з основних тем обговорення на найближчій зустрічі міністрів фінансів країн G7, повідомив член Єврокомісії Паоло Джентілоні. За словами єврокомісара, він розраховує на одностайну підтримку виділення коштів Україні якомога швидше, інформує FREEДОМ.

Європейська комісія планує зробити пропозицію щодо кредиту на суму 50 млрд доларів для підтримки України найближчим часом. Це необхідно, щоб Брюссель встиг до кінця року завершити законодавчу роботу. Йдеться про кредит для Києва під заставу російських заморожених активів.

“Початок цього процесу є невідкладним. Саме тому, а також через зустріч G7 наступного тижня, Комісія інтенсивно працює над тим, щоб пропозиція була на столі якомога швидше”, — сказав Джентілоні.

ЄС шукає способи обійти протидію підтримці України з боку Угорщини. Під час останнього голосування Будапешт утримався, й тим самим заблокував купівлю зброї для України за рахунок прибутку, отриманого від заморожених російських коштів. Ба більше, Угорщина вже понад рік блокує виділення траншів з Європейського фонду миру — ці кошти мали піти на відшкодування державам-членам ЄС наданої Україні оборонної допомоги. За час блокування сума сягнула 6,5 млрд євро. За словами міністра Угорщини у справах ЄС, уряд країни сьогодні не планує змінювати свого рішення, оскільки нібито хоче ознайомитися з деталями надання Україні кредиту.

“Ця угода певною мірою перешкоджає використанню Європейського фонду миру, принаймні, коли йдеться про направлення кредиту в Україну. Я думаю, що ми зможемо переглянути нашу позицію щодо Європейського фонду миру, коли матимемо повну ясність стосовно того, що і як використовуватиметься в майбутньому”, — заявив міністр Угорщини у справах ЄС Янош Бока.

Кредит під заставу іммобілізованих російських активів, як, утім, і передача доходів, які вони генерують, Україні — це компромісні варіанти. До того ж їх реалізувати простіше з юридичного погляду, ніж провести конфіскацію. Але Київ і деякі його партнери, приміром, Лондон та Вашингтон, продовжують наполягати, що саме вилучення й передача активів країни-агресора Україні — це справедливий й необхідний сценарій.

“Країни G7 нададуть Україні 50 млрд доларів завдяки використанню заморожених на Заході російських суверенних активів. Це лише перший крок. Наша мета — конфіскація всіх заморожених активів Російської Федерації”, — сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі з виконавчим директором Світового банку.

Побоювання з приводу стабільності євро й небажання створити прецедент, — так неготовність Євросоюзу конфіскувати заморожені російські активи пояснив міністр юстиції України Денис Малюська. Крім того, Саудівська Аравія пригрозила Брюсселю продати європейські боргові зобов’язання, якщо “Велика сімка” продовжить тиск на заморожені активи Росії.

“Деякі країни-члени Євросоюзу були проти цієї ідеї, стурбовані тим, що вона може підірвати валюту. Було незрозуміло, чи діяла Саудівська Аравія з власних інтересів, побоюючись, що вилучення створить прецедент, який у майбутньому може бути використано проти інших країн, чи із солідарності з Росією”, — йдеться в публікації агентства Bloomberg.

Крім застави для кредиту, доходи від заблокованих російських активів підуть і на закупівлю зброї для України. Київ отримуватиме кошти траншами. Перший із них — на суму близько півтора мільярда євро — надійде на початку серпня. Загалом у фінансових установах Євросоюзу заморожено близько 210 російських мільярдів євро, більша частина яких перебуває в Бельгії.

Читайте також: Єврочиновники роблять усе можливе, щоб Україна швидше отримала позику на 50 млрд євро, — Джентілоні

Нагадаємо, 13 червня лідери G7 ухвалили виділення Україні 50 млрд доларів коштом заморожених російських активів.

Прямий ефір