Буржуйки, засоби гігієни, консерви, муку, а також плівку для вікон отримали жителі прифронтового Вугледару Донецької області. Все це передав волонтер зі Сєвєродонецька Луганської області Юрій Широков, а допомогли у придбанні та передачі співробітники телеканалу FREEДОМ.
Це друга частина циклу проєкту FREEДОМ про допомогу мешканцям Донбасу. Ми не можемо залишатися осторонь проблем жителів прифронтових населених пунктів і намагаємось усіляко полегшити долю людей, які залишаються жити під постійним вогнем російських окупантів.
“Де дерева сухі: пиляємо, рубаємо, складаємо. А що робити? Заготовляємо дрова”, — розповідають місцеві жителі Вугледару.
Саме так мешкають жителі багатоповерхових будинків. Зараз у Вугледарі залишаються жити понад тисячу людей. Це ті, хто не хоче їхати з рідного міста.
Внаслідок регулярних обстрілів у населеному пункті немає ні води, ні світла, ні газу. Тому, щоб зігрітися та готувати, люди заготовляють дрова. Але намагаються далеко від укриттів не відходити.
“Що ж ми тут, збираємо по селищу сміття одне, буржуйки всі розбиті, іржаві. Ліпимо чавунні перехідники, дротом стягуємо”, — пояснює волонтер Олександр.
В організації передачі жителям Вугледару буржуйок для обігріву взяли участь і співробітники державного підприємства “Мультимедійна платформа мовлення України”. Доставив їх волонтер зі Сєвєродонецька Юрій Широков.
“Зараз ситуація настільки важка у гуманітарних питаннях, у плані того, що настали холоди. Люди перебувають у підвалах, де сиро, холодно. Ми сьогодні встановимо шість буржуйок у підвали шкіл та де перебуває маса людей, де збираються вночі всі жителі міста. Хочу подякувати каналу FREEДОМ, який безпосередньо також бере участь у дорогих проєктах, наприклад, допомагає з генераторами, паливом, яке ми доставляємо в зону бойових дій, де люди потребують”, — каже він.
Мешканка Вугледара Марина — старша в одному зі сховищ міста. Вона взяла на себе зобов’язання відповідати порядок. За її словами, зараз усі чоловіки збирають дрова, але їх знайти все складніше.
“Зараз дрова економимо, тому запалюємо мангал один день — двічі, наступного — раз на день”, — ділиться особливостями життя у місті Марина.
Вона розповіла, що в укритті мешкає близько 100 людей.
“Сьогодні відносно тихо, народ розбігся будинками. Тільки почнуть стріляти — всі біжать у сховище. Все залежить від ситуації в місті”, — зазначила Марина.
Жінка розповіла, що не знала, як доведеться переживати зиму у підвалі під школою, адже помешкання там велике.
Саму школу розбили обстрілами російські війська. На асфальті поряд із нею — розкидані підручники. Російські окупанти роблять все, щоб дітям не було де вчитися.
Привезені в цей день буржуйки, а також допомога від Православної церкви України у вигляді мила, консерви, борошна, плівок для вікон — дуже потрібні, але їх все одно не вистачить, щоби покрити всі потреби, вважають жителі Вугледара.
“Сім місяців ми у підвалах, сім місяців ось у таких умовах. І єдиний порятунок, щоб якісь ліхтарики, телефони зарядити, хоч якось із родичами вийти на зв’язок — це генератор. На жаль, це такі пристрої, які часто ламаються. Фахівців та запчастин тут теж немає, тому якщо є така можливість, ми були б дуже вдячні за генератор”, — просить Марина.
Вона поскаржилася, що інтернету в місті немає, але періодично можна спіймати хоч якийсь зв’язок і зателефонувати родичам, щоб сказати лише два слова: “Живий, здоровий”.
“Щодня є прильоти, кожен день є поранені й загиблі. Поки родичі дізнаються, що це не ти, вони там божеволіють”, — пояснює вона.
Доставлення буржуйок у Вугледар — це другий етап допомоги в рамках проєкту FREEДОМ для жителів прифронтових населених пунктів.
Два тижні тому ми передавали генератор та паливо волонтерам у Бахмуті, бо там постійні перебої зі світлом. Ми й надалі допомагатимемо жителям Донбасу, розуміючи, наскільки важко виживати під постійними обстрілами російських окупантів.
Читайте також: Гуманітарна ініціатива щодо допомоги жителям воєнних регіонів від телеканалів FREEДOM та “Дом”
Нагадаємо, державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України” (до складу якого входять телеканали FREEДОМ і “Дом”) запустило гуманітарну ініціативу “FREEДOM — НАШ ДІМ” щодо допомоги мешканцям прифронтових зон. Кожен день кореспонденти телеканалів працюють на передовій, у прифронтових територіях — висвітлюючи не лише фронтову ситуацію, а й життя пересічних українців у воєнних умовах. Тому телеканали знають про потреби мирних жителів безпосередньо. Наприклад, в межах ініціативи “FREEДOM — НАШ ДІМ” вже передали жителям Бахмута Донецької області генератор.
Читайте також: Вода та хліб — у дефіциті, новий цвинтар біля житлових будинків: люди у Вугледарі виживають під обстрілами армії РФ (ВІДЕО)