Відносини між Російською Федерацією та Ісламською Республікою Іран (Іран) завжди відрізнялися складністю та взаємною недовірою. Попри нещодавнє зближення, співпраця залишається переважно військовою і зумовлена інтересом Москви до іранської зброї, зокрема безпілотних літальних апаратів Shahed-136 (“Шахед”). Так прокоментував ірано-російські відносини сьогодні, 11 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сходознавець Руслан Сулейманов.
“Тегеран ніколи не мав особливих ілюзій щодо Москви. Так, ми є свідками зближення, але це зближення відбувається виключно у військовій сфері, тому що Кремль дуже зацікавлений в іранській зброї, в першу чергу в горезвісних дронах “Шахед”, — сказав він.
Очікування Ірану щодо більшої підтримки з боку РФ не виправдалися, і це викликає невдоволення в Тегерані.
“Іран очікував набагато більшої допомоги від Кремля. Тому що Москва взяла на себе зобов’язання щодо постачання різної зброї, літаків і так далі, але не виконує ці зобов’язання“, — сказав Сулейманов.
Крім того, після атак на іранських офіцерів у Сирії загострилися підозри щодо співпраці Росії з Ізраїлем.
“Багато хто в Ісламській Республіці сумнівався в тому, наскільки Москва насправді є союзником Тегерана, і чи передає вона інформацію безпосередньо Ізраїлю. Після нападу на генеральне консульство Ірану в Дамаску 1 квітня минулого року в іранській провладній пресі з’явилися статті, які звинувачують Кремль у сприянні ізраїльським атакам у Сирії. Ці підозри були завжди, російсько-іранські відносини ніколи не були простими“, — сказав експерт.
Читайте також: Росія — Іран — КНДР: як співпраця диктаторських режимів посилює загрози для безпеки у світі (ВІДЕО)
Нагадаємо, Іран та Росія збираються підписати 20-річну угоду про стратегічне партнерство. Документ може містити положення щодо посилення оборонного співробітництва, зокрема обміну ядерними технологіями.
Читайте також: Іран грубо порушив цілу низку норм міжнародного права — заява МЗС України у п’яту річницю збиття літака МАУ