У Центробанку РФ занадто обмежені можливості, щоб врятувати російську економіку вдруге, — експертка

Ілюстрація: gettyimages.com

Можливості Центрального банку РФ для порятунку вдруге російської економіки зараз занадто обмежені. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла керівниця санкційного напрямку аналітичного центру Київської школи економіки (KSE Institute) Юлія Павицька.

“Центробанк зараз перебуває у дуже незручному становищі, оскільки курс рубля зазвичай є критичним показником для населення Російської Федерації. Минулого разу, коли рубль перетнув позначку в 100 рублів за 1 долар, було прямо хвилювання серед населення. І це викликало реакцію з боку Путіна й, відповідно, був мандат на те, щоб повернути ситуацію під контроль. У них все ж є можливість робити якісь інтервенції, але ця можливість залишається обмеженою”, — сказала вона.

Павицька зазначила, що Центробанк РФ продовжить намагатися боротися з інфляцією. Імовірно, вкотре підніме ключову відсоткову ставку, що буде негативно впливати на економічну активність та на здатність підприємств розвиватися та інвестувати у виробництво.

“Водночас ми вважаємо, що можливість Центрального банку взяти під контроль інфляцію вкрай обмежена. Бо попри те, що вони й далі підіймають облікову ставку, головний фактор, який якраз створює всі дисбаланси в російській економіці, — це рекордно високі фіскальні витрати на війну, він нікуди не пропадає. На наступний рік заплановано подальше підвищення військових витрат і, відповідно, цей ключовий фактор, який створює тиск як на інфляцію, так і на рубль у тому числі не буде пропадати. Власне кажучи, можливості Центрального банку врятувати вдруге російську економіку в рази обмежені зараз”, — сказала керівниця санкційного напряму аналітичного центру Київської школи економіки.

Читайте також: Ціни зростають, а рубль падає: війна проти України веде Росію до економічного краху (ВІДЕО)

Нагадаємо, низка великих китайських фінустанов перестала видавати готівку з карток російського “Газпромбанку” після того, як він опинився в списку санкцій США, повідомляють російські ЗМІ. З’явилася інформація про проблеми з обслуговуванням карт, випущених “Газпромбанком”, у двадцяти країнах. Серед них — Угорщина, В’єтнам, Німеччина, Казахстан, Катар, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Таїланд. Це один із наймасштабніших санкційних пакетів Америки проти кремлівських фінансів.

Прямий ефір