Прихід до влади нової адміністрації президента США Дональда Трампа жодним чином не змінить європейську інтеграцію України. Але це певним чином впливає через те, що у самого Трампа є деякі питання до Європейського Союзу. Про це сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Ігор Рейтерович.
“Я б не сказав, що є якийсь прямий взаємозв’язок між новою адміністрацією Трампа та євроінтеграційним курсом України, оскільки Україна інтегрується до Європейського Союзу за певним планом, і його було розроблено набагато раніше, ніж Трамп став президентом. Але, звісно, певний вплив це має. У якому контексті? У тому, що у Трампа є деякі питання до Європейського Союзу. Зрозуміло, що вони більше економічного, частково військового характеру. І як правило, це стосується тих країн ЄС, які є країнами НАТО. Але треба визнати: сьогодні, окрім гучних заяв, жодних реальних кроків з боку Трампа в бік країн ЄС ми не бачимо. Наприклад, у зміні правил торгівлі США з ЄС”, — розповів політолог.
Він додав: загалом ці заяви якраз більше сприяють тому, що Європейський Союз об’єднується і намагається якось координувати глибше свою діяльність у контексті взаємодії з тими самими Сполученими Штатами. І це, до речі, відкриває перед Україною додаткові перспективи.
“У тому плані, що з погляду військово-технічної та політичної інтеграції України це видається непоганим потенційно ефективним напрямком для Європейського Союзу. Бо коли Трамп, наприклад, говорить про те, що країни ЄС мають більше платити в бюджет НАТО і взагалі більше витрачати на оборону, зрозуміло, що колективна оборона разом з Україною на основі будь-яких принципів посилює оборону самого Європейського Союзу. Підтримка України змушує більше розвивати військово-промисловий комплекс (ВПК) ЄС. Тому в цьому аспекті тут, мені здається, більше позитивних моментів, ніж якихось негативних”, — пояснив гість ефіру.
Разом з тим політолог зазначив, що Трамп абсолютно не проти вступу України до Європейського Союзу.
“Він навпаки вважає, що Європа більше має опікуватися та допомагати Україні. Тому для Києва це, безумовно, позитивний момент, який стосується саме перебування Трампа в Білому домі. Ну а щодо української євроінтеграції — цим потрібно користуватися, це потрібно розвивати”, — резюмував Ігор Рейтерович.
Читайте також: Протекціонізм Трампа може призвести до торгової війни США з ЄС, — Ус