У так званих “Л/ДНР” на “гарматне м’ясо” пустили 5-7 тисяч студентів і викладачів, — правозахисник

Призовники. Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

У так званих “Л/ДНР” окупанти незаконно мобілізували 5-7 тисяч студентів вишів і викладачів, яких пустили на “гарматне м’ясо”. Про це сьогодні, 14 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

За його словами, на сьогодні у російських окупантів проблеми з людським ресурсом.

“Саме не з кількістю і з якістю, а з тим, що в тих чи інших підрозділах ідуть бунти, йде величезна кількість дезертирств, що деморалізує загальний фон стану в лавах ЗС РФ — окупаційних військ. Нещодавно Путін підписав указ про нібито демобілізацію студентів із вишів незаконних збройних формувань “ЛНР” і “ДНР”, і викладачів, які були мобілізовані. Це фейк, тому що процес примусової мобілізації у вишах відбувався таким чином — студентів записували як добровольців, насильно їх примушували брати академвідпустки, а викладачів — відпустки та відправляли на фронт. Загальна чисельність такого контингенту близько 5-7 тисяч загалом у НЗФ “ДНР” і “ЛНР””, — сказав Лисянський.

Правозахисник зазначив, що заяви російських окупантів — блеф.

“Зараз вони заявили, що нібито ми оголошуємо демобілізацію, і намагаються заплутати наших міжнародних партнерів, щоб показати, що ось ми потроху відходимо назад, тут демобілізацію оголосили, зменшили контингент, там оголосили. Відповідно вони хочуть заплутати. Насправді цього немає. Усі студенти і викладачі оформлені як добровольці і залишаться там, ніхто їх нікуди забирати назад не буде, це гарматне м’ясо, якого зараз не вистачає”, — вважає Павло Лисянський.

Читайте також: Вразило, з якою легкістю дорослі чоловіки йдуть у військкомати, — правозахисниця про путінську мобілізацію

Нагадаємо, у відправленні на війну в Україну непідготовлених мобілізованих РФ є чиновницький та військовий сенси. Перший полягає у виконанні плану відповідальними за мобілізацію російськими урядовцями. Другий можна проілюструвати однією з найсмертельніших для армії СРСР битв Другої світової війни — боєм під Ржевом, в якому загинули понад мільйон радянських солдатів. Такі аналогії провів політтехнолог та письменник Михайло Шейтельман.

Прямий ефір