У силовиків був наказ діяти максимально жорстко, щоб залякати людей, — журналіст про протести в Грузії

Протести в Тбілісі. Фото: ap.org

Силовики продовжують розганяти акції протесту в Грузії. Їхні дії — не імпровізація. У них був наказ діяти максимально жорстко, щоби залякати людей. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 1 грудня, розповів журналіст видання “Эхо Кавказа” Тенгіз Аблотія.

За його словами, ніч із 30 листопада на 1 грудня в Тбілісі також минула неспокійно. Ситуація залишається такою ж, як і в попередні дні.

“Практично було все те ж саме, що і в минулі дні: сльозогінний газ, водомети, відтіснення людей від місця проведення мітингу. Арешти теж були. Але такого позамежного насильства, яке ми бачили раніше, так, справді не було. Ми всі були шоковані першими кадрами, коли били лежачих. Але такого вчора (30 листопада, — ред.), дійсно не було. Напевно, просто в якийсь момент навіть у “мрійників” (правляча партія “Грузинська мрія”, — ред.) прокинулося щось людське. Мабуть, просто вирішили, що не варто, тому що це — контрпродуктивно”, — сказав журналіст.

На його думку, грузинські силовики отримали наказ діяти максимально жорстко. Але своїми діями вони спровокували тільки масштабування акцій протесту.

“Це не було імпровізацією, як може здатися. Це не якийсь там поліцейський щось зробив від себе. Насправді, у них був наказ бити, поводитися максимально жорстко для того, щоб залякати. У них проявляється ще ось те радянське начало, мовляв, ми поб’ємо, а вони злякаються, на другий день ще гірше поб’ємо, а вони ще більше злякаються. Але навпаки — протест тільки наростає. Якби вони не розганяли [мітингувальників], а давали просто людям можливість виступати, то першими вони не почали б ось такі дії. Але вийшло так, що влада вчинила по черговій своїй дурості. Зараз протестувальники відповідають. Це реакція людей на жорстокість з боку влади. І вона абсолютно легітимна в очах взагалі всіх, починаючи від жителів Грузії, закінчуючи міжнародною спільнотою. Чого б не було, якби протестувальникам не довелося б самим іти на загострення”, — сказав Аблотія.

Журналіст також вважає, що після парламентських виборів “Грузинській мрії” необхідно було шукати діалог із тими людьми, які їх не підтримали.

“Навіть за їхніми підрахунками підсумків голосування на виборах, 45% населення — проти них, включно з усіма великими містами. У реальності ця цифра — понад 60%. Що б зробила хоч трохи нормальна людина? Вона б спробувала якось після виборів знайти спільну мову з тими 45% громадян. Але в них немає поняття, що це громадяни твоєї країни, що з ними треба розмовляти. У них у голові одна ідея — цих 45% немає. Їхня думка не цікавить, їх треба задавити, їх треба всіх посадити, а хто не сяде, того вб’ємо, кого не вб’ємо, видавимо за кордон. І вони просто відкрито кажуть: їдьте, ви не потрібні нам тут”, — акцентував спікер.

Аблотія також упевнений, що нинішня влада Грузії своїми діями намагається витіснити з країни молоде покоління.

“Влада, яка бореться з підростаючим поколінням, це неймовірна річ. Вони не 2-3 людини, не якусь групу, а ціле покоління оголосили своїми ворогами, покоління людей 20-25 років… Вони їх намагаються виштовхнути з країни”, — наголосив журналіст.

Він переконаний, що більшість свідомих громадян Грузії підтримують проєвропейський курс держави.

“Усі нормальні люди, навіть ті, які працюють у держструктурах і формально є лояльними до влади, вони всі проєвропейські. Це можна відстежити на рівні настроїв не тільки еліт, але й середнього класу. Усі люди, які чимось займаються, вранці встають і йдуть на роботу, всі проєвропейські. Ось про це йдеться. А влада просто наплювала, сказала, мовляв, а нам не важливо, ви хто такі взагалі?”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: У Грузії тривають масові протести — що відомо (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, наприкінці листопада причиною нової хвилі протестів грузинського народу стала заява партії влади “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу та відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року.

Читайте такожВашингтон призупинив стратегічне партнерство з Грузією — що відбувається в країні (ФОТО)

Прямий ефір