Тема України в межах Мюнхенської конференції з безпеки знову була головною, як і впродовж останніх років. Цього року до неї була підвищена увага, адже нова президентська адміністрація США поставила завдання досягти миру в Україні якнайшвидше. Тим часом позиція України незмінна, на відміну від риторики партнерів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 16 лютого, висловив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
“Ми [українці] постійно бачимо, що зміни йдуть. Навіть плаваюча риторика, взаємовиключні тези, які лунають, це про те, що йде напрацювання, намацування, десь — корекція. Оскільки виявилося, що ситуація значно складніша, ніж це виглядало, коли заявлялося про те, що можна за 24 години закінчити війну”, — пояснює гість ефіру.
За словами Левуся, наразі країни-члени Євросоюзу також активно підключаються до врегулювання війни Росії проти України.
“Для Європейського Союзу виявилося, що війна, яка йде в Україні, насправді загроза європейській безпеці. Звичайно, там теж висловлюють бажання брати участь у цьому процесі. Оскільки від цього безпосередньо залежить їхня безпека. Тому часто кардинальна зміна тез, які лунають, це свідчення того, що постійно триває напрацювання позицій і зміни”, — каже спікер.
Крім того, політолог-міжнародник акцентував увагу на заяві глави Європейської Ради Антоніо Кошти про те, що тільки Україна може визначати, коли будуть умови для мирних переговорів. А йти на будь-які поступки до переговорів буде “величезною помилкою”.
“Єдиний шлях — підтримка України, дотримання міжнародного права, санкційний тиск на Російську Федерацію. Принципово — покарання РФ за агресію, для того, щоб потім вона не повторювалася. Це ті чотири кити, на яких стоїть закінчення війни і подальше переформатування Росії”, — переконаний Левусь.
Гість ефіру запевняє, у світі пролунало достатньо сигналів про підтримку України. А це означає, що є розуміння ситуації.
“Проблема — зі втіленням. Тут накладаються і політичний процес у багатьох країнах, а розуміння цього питання у США виглядає зовсім по-іншому. Це [з їхнього боку] надія на те, що можна якось розв’язати питання з Росією, вважаючи її нормальним переговірником, а не злочинцем”, — зазначає спікер.
Читайте також: Є готовність деяких країн, — Зеленський про миротворців в Україні
Нагадаємо, з 14 до 16 лютого в Мюнхені (Німеччина) відбувається щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Війна Росії проти України — одна з ключових тем заходу.
15 лютого перед учасниками виступив президент України Володимир Зеленський. Також глава держави провів низку зустрічей із лідерами різних країн, провідними політиками. Зокрема 14 лютого на полях Мюнхенської конференції відбулася зустріч із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.