У світі спостерігається масштабне скорочення банківської співпраці з російськими компаніями та фізичними особами. Цей процес продовжуватиме посилюватися, оскільки санкції не будуть послаблені, а кількість вторинних санкцій тільки збільшиться. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор економічних наук, професор Київського національного університету Андрій Длігач.
“Масові приклади пішли: і в Китаї, і в Об’єднаних Арабських Еміратах, і в Катарі, і в Туреччині. Банки масово згортають свою співпрацю з російськими компаніями або фізичними особами”, — сказав він.
Як він зазначив, ОАЕ поки що не займають провідних позицій у цьому процесі, тому вторинні фінансові санкції мають бути посилені.
“Але порівнюючи масштаби взаємних інвестицій між Росією й ОАЕ та тими інвестиціями, які роблять європейські та американські компанії в Абу-Дабі, з огляду на обсяги торговельного та туристичного співробітництва з європейськими країнами, звісно, ОАЕ вибирати не доводиться. Вибір буде на користь західного світу й поступової відмови від співпраці з Росією”, — наголосив Длігач.
За його словами, відмова від співпраці з Росією є поступовим процесом, але ключовим моментом є те, що ведеться системна робота над його реалізацією.
“На жаль, у світі немає системного лідерства в питанні санкцій, і не так багато інституцій, які займаються санкціями на регулярній основі. В адміністрації Байдена і в Європейському Союзі це радше додаткове навантаження на певних аналітиків і дипломатів. Тому санкції запроваджуються повільно і через силу. Однак важливо, що вони неминучі, і щомісяця з’являються нові заходи. У Росії немає можливості ухилятися від санкцій або сподіватися на їхнє скорочення чи пом’якшення”, — резюмував Андрій Длігач.
Читайте також: Інфляція в Росії не сповільниться — аналіз економіста
Як повідомлялося, Рада Європейського Союзу продовжила ще на шість місяців — до 31 січня 2025 року — обмежувальні заходи через дії Російської Федерації щодо дестабілізації ситуації в Україні.