У США все менше приводів не визнавати РФ країною-спонсором тероризму, — Чаленко

Ігор Чаленко. Фото: Facebook

У Сенаті США представили законопроєкт, у якому пропонують визнати Росію країною-спонсором тероризму поряд із Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Сирією. Політика РФ, а також нещодавно підписаний договір Росії з Північною Кореєю підштовхують США ухвалити це рішення. Про це сьогодні, 22 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Станом на зараз Північна Корея, Іран, Куба та Сирія є країнами-спонсорами тероризму. Якщо додати сюди Росію, то кристалізується нова “вісь зла”. І це абсолютно доцільно з огляду на договір, який підписано між Російською Федерацією та Північною Кореєю, де не лише порушено багато питань щодо подальшого співробітництва в ядерній, оборонній, продовольчій, енергетичній сферах, а й лунає тема щодо необхідності створення так званого нового справедливого світопорядку. Дедалі менше приводів зараз у США не приймати статус держави-спонсора тероризму щодо Російської Федерації. Цю тему потрібно просувати до повної реалізації”, — пояснив він.

23 листопада 2022 року Європейський парламент 494 голосами із 705 ухвалив резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму й державою, що застосовує терористичні методи. Це допомагає посилювати санкції проти РФ і виводить на новий рівень вторинні санкції, зазначив експерт.

“Цей статус, отриманий РФ від ЄС, допоміг посилювати санкційний тиск на Російську Федерацію, а також підняв на абсолютно новий рівень тему вторинних санкцій. Україна неодноразово пропонувала визнати Росію країною-спонсором тероризму для посилення санкцій. Саме в цьому суть прикладна”, — сказав він.

Читайте також: Питання визнання РФ спонсором тероризму актуалізоване у США — причини (ВІДЕО)

Прямий ефір