Адміністрація президента США Джо Байдена повинна була представити Конгресу стратегію підтримки України протягом 45 днів після ухвалення пакета допомоги на 61 млрд дол. Однак після більш ніж 60 днів, як кажуть у Палаті представників, стратегію так і не було представлено. Не драматизувати відсутність документа закликає політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь, пояснюючи, що справи, тобто реальна допомога Києву з Вашингтона, говорять більше, аніж слова. З іншого боку, відсутність стратегії демонструє, що США не мають бачення перемоги України, сказав Левусь в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Стратегія була б логічною, оскільки визначала б і шляхи, яким чином підтримується Україна та перемога України, і, зрештою, визначала б ставлення до Російської Федерації. З тієї простої причини, що зараз ми бачимо — є справи, є підтримка України, але немає однозначного бачення того, що може і що має статися з РФ і який вигляд повинна мати перемога України”, — коментує він.
Левусь вважає, що у разі оформленої стратегії підтримки України у війні з РФ не відбувалося б затримок із наданням допомоги, як це було майже сім місяців. А, крім того, вважає, що і санкційна політика щодо Москви могла б бути послідовнішою.
“Відкладання санкцій — не одномоментне, не рішуче щодо якихось окремих секторів — десь дозволяє Російській Федерації не повністю, звичайно, перебудовуватися, обминати їх. І, загалом, зрозуміло, чому це відбувається. Тому що є погляд, що санкційна політика <…> — це і постійне запрошення Росії до діалогу, тобто переконання її в тому, що необхідно піти на переговори, якісь поступки. Російська Федерація це однозначно не сприймає. І ця контрольована ескалація, про яку йдеться, не призводить до успіху”, — констатує політолог.
На думку Левуся, причина відсутності стратегії полягає в тому, що у США, як і загалом у Заходу, “є звичка до існування Росії, яка була завжди й буде завжди, і з цим необхідно рахуватися”.
“І є переляк щодо того, що може щось статися, якщо Росія розпадеться. Що необхідно робити з російською ядерною зброєю насамперед? Потім знову міжнаціональні конфлікти, які можуть виникнути. Біженці… Звичайно ж, усі ці питання є… Але хоче хтось чи не хоче, Росія розпадатиметься. І краще вже бути, звичайно, готовими до цього”, — заявив Дмитро Левусь.
Читайте також: Членство України в НАТО: що пропонують у Білому домі (ВІДЕО)
Нагадаємо, президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали 13 червня 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників.