Доти, доки президент РФ Володимир Путін контролює ситуацію, ніхто з цивільної та військової номенклатури з ним сперечатися не буде. Дозволити собі виступати проти нього – це рівносильно щонайменше кар’єрному самогубству, негайному відправленню у відставку. Таку думку сьогодні, 16 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний експерт Юрій Федоров.
Він зазначив, що російські генерали, які перебувають в Україні й відповідають за конкретні військові дії, не виступили проти заколоту ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, хоча Путін звертався до них із наказом придушити бунт.
“Вони не рушили вже з місця. Незрозуміло навіть, кому конкретно належали ось ці вертольоти, які бомбили колони “вагнерівців”, що рухаються на Москву. Це викликає найсерйозніші припущення про те, що в цьому середовищі бойових генералів зріє невдоволення, перш за все, невдоволення керівництвом Міністерства оборони та Генерального штабу”, — висловив думку Федоров.
Військово-політичний експерт звернув увагу на скандальну заяву генерал-майора Івана Попова про проблеми в російській армії, після якої його зняли з командування 58-ї армії і відправили, мабуть, у Сирію.
“Чому це абсолютно скандальна заява? Тому що, на відміну від Пригожина, кар’єрний генерал, для якого дисципліна, наказ вищого начальника — це головне, виступає і звинувачує вищого начальника Генерального штабу в підлості, зраді. Такого жоден генерал дозволити собі не може. Відбувається, мабуть, розпад і цивільної системи управління військами Російської Федерації, збройними силами”, — пояснив він.
Федеров навів ще один приклад, який вказує на проблеми в російській армії.
“Командира, на мою думку, 106-ї повітряно-десантної дивізії теж відправили у відставку. Після цього кілька десятків військовослужбовців цієї дивізії записують відеозвернення і кажуть: “Тільки спробуйте зачепити командира”. Причому йдеться вже про командувача повітряно-десантних військ генерала Явлінського. Це відкрита заява про те, що вони готують бунт. Це вже перший прояв, як я вважаю, розпаду армії, перетворення армії з бойової сили на армію громадянської війни. Вона може розколотися”, — вважає військово-політичний експерт.
Він додав, що після заколоту Пригожина криза в російській армії з прихованого стану перейшла у відкритий.
Читайте також: Розбірки в армії РФ: розвал військового керівництва Росії в огляді експертів
Нагадаємо, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов заявив, що серед російської влади панує атмосфера недовіри. А чистки в окупаційній армії — один із яскравих таких прикладів. Чистки стосуються, зокрема, і бойових офіцерів, що для України також цілком задовільний сценарій.