У селі Мала Данилівка під Харковом дитячо-юнацька кінноспортивна школа відновила свою роботу (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот: uatv.ua

У селі Мала Данилівка під Харковом понад 30 років діє дитячо-юнацька кінноспортивна школа. Її вихованцями стали сотні дітей і підлітків. Величезну популярність мав і кінний театр, на вистави якого з’їжджалися відвідувачі з усієї України. Але коли почалося вторгнення Росії, співробітники школи та їхні підопічні опинилися під шквальним вогнем путінських окупантів. Тоді тварин вдалося вивезти в безпечне місце. Зараз школа відроджується після повернення чотирилапих додому, повідомляє FREEДОМ.

У школі готуються до новорічного виступу, в якому бере участь і 14-річна Анастасія Чмульова та кінь на прізвисько Віскі. Вершниця сідлає, одягає святкову вуздечку і стежить, щоб Віскі був ситий і добре себе почував.

Дівчинка щодня протягом року приїжджає з Харкова до села Мала Данилівка, де розташована найстаріша в Харківській області дитячо-юнацька кінноспортивна школа, щоб допомагати доглядати за кіньми. Таких, як Настя, у школі зараз 40 осіб. Діти тут працюють нарівні з дорослими.

“Це унікальна школа, єдина в Харкові та Харківській області безплатна школа для дітей, куди вони можуть прийти й спробувати займатися кінним спортом. Проблем, звісно, багато, тому що в інших клубах дітки прийшли, їм конячку вивели, вони сіли, покаталися і пішли. Але вони за це платять. Наші діти роблять усе! У нас навіть 14-річні діти можуть крапельницю поставити в разі потреби, якщо це дуже треба”, — розповіла директорка Дергачівської дитячо-юнацької кінноспортивної школи Оксана Сайнієва.

Для 17-річної Анастасії Грінченко школа стала місцем, що визначило її майбутню професію. Дівчина займається кінним спортом уже 6 років, мріє стати професійним вершником, і вже бере участь у всеукраїнських змаганнях.

Вірний супутник Анастасії — 16-річний кінь Сантос — зірка кінноспортивної школи.

“Кінь дуже маленький за розмірами, але з величезною душею і серцем. Він завжди допомагає на змаганнях, виручає, виправляє помилки й вчить щодня чогось нового та вкладає в людину любов і душу. Не дивлячись на поганий настрій вершника, у будь-якому разі він його виправить. Він допомагає зробити мене кращою, щоб показувати хороший і гідний результат на змаганнях, представляючи нашу кінно-спортивну школу”, — розповіла Анастасія.

Оксана Сайнієва майже 20 років віддала школі. Бувши тренером, виховала десятки спортсменів. Коли почалося вторгнення Росії в Україну, співробітники були змушені евакуювати коней, заняття припинилися, але щойно Збройні сили України (ЗСУ) пішли в контрнаступ і звільнили регіон, комплекс знову ожив. Усіх коней вдалося повернути живими й здоровими, а діти просто обривали телефони, щоб знову побачитися зі своїми улюбленцями.

“По суті дітвора, яка спілкується з кіньми, в принципі з тваринами, звісно, добріша і сильніша. На свіжому повітрі багато часу проводять і здоров’я в багатьох трохи краще, ніж в однолітків, які сидять у своїй кімнаті з комп’ютером, телефоном і з іншими гаджетами. Ми пишаємося нашими дітьми”, — сказала Сайнієва.

Під час новорічних канікул вихованці кінноспортивної школи запрошують дорослих і дітей стати учасниками мінівистави, де головні ролі виконають коні.

Читайте також: “Мені обов’язково потрібно було відвідати Україну”: мандрівник із Португалії на велосипеді доїхав до Києва (ВІДЕО)

Прямий ефір