У розвитку озброєнь Україні варто перейняти досвід Південної Кореї, — військовий експерт

Павло Лакійчук. Фото: radiosvoboda.org

Україна здатна переймати світовий досвід виробництва сучасних видів озброєнь. Прикладом є Південна Корея, яка на збройовому ринку підіймається як вулкан. Це наслідок їхнього інженерного потенціалу та можливостей, які відкриває світовий ринок. Нині південнокорейські танки конкурують нарівні з американськими та німецькими. Про це сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.

“В України є одна проблема. Україна, як і Росія — це пострадянські країни, які мають одну танкову школу — Харківську, де виробляли танки для радянської армії. Тому нові розробки російських танків мають одну концепцію з машинами, які створювалися в Україні. Хочу зазначити, що створити щось нове не так просто”, — розповів військовий експерт.

За його словами, більшість країн ідуть доволі простим і надійним способом.

“Усе починається з локалізації ліцензійного виробництва моделей більш просунутих країн, потім — локалізації у виробництва на місці, далі — власна модернізації цієї техніки. І зрештою виходять на виробництво своєї техніки, яка в інженерно-конструкторському сенсі пов’язана з материнською моделлю, але це вже своє виробництво. Україна цілком може піти таким самим шляхом. Тим паче, що в питаннях, наприклад, танкової артилерії та в авіаційній частині програми розвитку сухопутних військ і повітряних сил спиралися на техніку західного виробництва. Зараз українська армія насичена цілим спектром різних моделей бойових броньованих машин європейських країн”, — розповів гість ефіру.

Він додав: після активної війни все одно доведеться обирати з усієї пропозиції ті моделі, на які Україна спиратиметься.

“Тобто, подальша кооперація має здійснюватися з розрахунком на те, щоб обслуговувати ці моделі, вдосконалювати їх. До речі, німецькі виробники вже тиснуть на уряд, лобіюючи свої компанії, щоб вони максимально вкладали в українське озброєння або спільне виробництво”, — констатував Павло Лакійчук.

Читайте також: Українська армія має бути основою європейської, — Загородній

Прямий ефір