За допомогою безпілотників українські військові зуміли вразити ключові аеродроми РФ, долаючи ворожі системи РЕБ (радіоелектронної боротьби). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.
Він зазначив, що ураження чотирьох військових аеродромів у Воронезькій, Курській і Нижегородській областях РФ — черговий доказ, що українське озброєння здатне вражати цілі в глибокому тилу ворога, а також того, що безпечних місць на території РФ немає.
“Технологічно Україна змогла за допомогою дронів, за допомогою безпілотної технології не просто вразити цілі синхронно, вразивши чотири ключові аеродроми, а й зробити це під впливом ворожого РЕБ, практично нівелюючи будь-який захист. Це вкотре демонструє, що вихваляння Росії про військову міць “другої армії світу” насправді є пшиком. Адже вони не можуть захистити тилові об’єкти від українських дронів”, — сказав Яковенко.
Експерт зазначив, що Україна використовує великий асортимент безпілотного обладнання, працює безліч виробників дронів, кожен з яких відрізняється по обладнанню, за типом частот, що використовуються, за типом шифрувань.
“Насправді це і проблема, і ні. Проблема в тому, що все це необхідно координувати, змушувати працювати злагоджено, щоб це було максимально ефективно. Тобто, щоб один підрозділ використовував усі можливі інструменти, і не заважав ні самому собі, ні сусіднім структурам. З іншого боку, українські виробники БпЛА розвивають свої технології, створюють прецедентне обладнання, щоб мати перевагу на ринку. Це постійний розвиток”, — пояснив він.
Яковенко додав, що і Росія в розвитку безпілотного озброєння не стоїть на місці.
“Ворог намагається не відставати. Вони йдуть із затримкою на 4-5 місяців позаду, але водночас справді виникають ситуації, коли використовуються альтернативні частоти, коли використовується обладнання, яке не глушиться українським РЕБом. Головне в цій ситуації — бути готовим до цих моментів, і вчасно гасити технології, які з’являються у ворога. Потрібно працювати трохи на випередження. В України це виходить робити”, — констатував він.
Читайте також: Зміни у світі БпЛА та чому геймер — знахідка для ЗСУ: як проходить підготовка операторів дронів в Україні (ВІДЕО)
Нагадаємо, 14 серпня ЗСУ завдали удару дронами по чотирьох військових аеродромах — “Халіно”, “Саваслейка”, “Борисоглібськ” і “Балтимор”, які розташовані у Воронезькій, Курській і Нижегородській областях РФ. На них базуються винищувачі-бомбардувальники Су-34 і Су-35. Російське Міноборони повідомило, що під час атаки було залучено 117 безпілотників, відомство відзвітувало про нібито збиті 48.