У розмірі 20 млрд євро: Європейський Союз планує створити для України спеціальний фонд — деталі (ВІДЕО)

Прапор України біля будівлі Єврокомісії в День Європи. Фото: uatv.ua

Європейський Союз планує створити додатковий фонд у розмірі 20 млрд євро для багаторічного постачання Збройних сил України. Як повідомили в Міністерстві оборони США, Західні союзники України також мають намір зосередити увагу на ремонті та обслуговуванні озброєння, передає FREEДОМ.

Протягом наступних чотирьох років Євросоюз щорічно має намір виділяти до 5 млрд євро на оборонні потреби України. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Нова пропозиція Євросоюзу не передбачає прямої оплати озброєнь України. Додаткові кошти, згідно з доповіддю Борелля, мають надходити до Європейського фонду миру, а з цього фонду держави-члени ЄС зможуть отримати часткову компенсацію за зброю і боєприпаси.

“Масовані атаки останніх ночей вимагають нашої відповіді. Відповідь може бути тільки одна, крім риторики — надання додаткових військових ресурсів. Це стає дуже серйозним”, — сказав глава дипломатії ЄС.

Як пише видання Politico, посилаючись на європейських дипломатів, новий план підтримки України Євросоюз має намір затвердити до осені.

“Виділення до 20 млрд євро на ці зусилля дасть змогу лідерам ЄС послати Москві сигнал про те, що вони готові зробити все можливе, щоб допомогти Україні. Однак, ці цифри являють собою стелю і не є гарантією того, що всі кошти будуть витрачені”, — пише видання.

За майже 17 місяців війни Україна накопичила значний і різноманітний арсенал техніки. За словами представника Пентагону, зараз увага Заходу значно змістилася в бік ремонту поставленої техніки. Зокрема, підтримання сучасного обладнання вартістю в мільярди доларів у робочому стані є однією з основних функцій робочої групи з 22 країн на чолі зі США, Польщею та Великою Британією.

“Ми створюємо ремонтні підприємства в Європі, перекладаємо керівництва з навчання та ремонту… Країни-партнери приділятимуть цьому більше уваги”, — сказав заступник міністра оборони США із закупівель і поставок Вільям Лапланте в інтерв’ю виданню Рolitico.

За його словами, США також переклали українською мовою понад 700 технічних посібників до переданої зброї, і звернулися до оборонних фірм по всьому світу з проханням надати пакети технічних даних щодо систем.

Водночас уряд Великої Британії уклав контракт із британською оборонною компанією на 60 млн дол. на ремонт танків Challenger-2 та інших бойових машин, переданих Україні.

Що стосується танків Leopard (“Леопард”), як пише Politico, ремонтний цех, найімовірніше, буде запущено в Німеччині та Литві, а не в Польщі, як говорили раніше.

“І я дійсно хочу віддати належне українцям… Ми стежимо за тим, щоб у них було все необхідне. І якщо деталі мають надходити з країни, що знаходиться на іншому кінці світу, ми забезпечуємо їхню доставку. Таким чином, на підтримання працездатності припадає більша частина роботи, що виконується нині”, — зазначив Вільям Лапланте.

За підсумками засідання контактної групи у форматі “Рамштайн”, міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що західні партнери повинні продовжувати постачати зброю і надавати підтримку Києву.

“Ми бачимо, що Україна досягає успіхів, а втрати Росії продовжують зростати. Український народ проявляє видатну мужність, борючись за свою країну”, — сказав Остін.

США готуються передати Україні американські дрони Phoenix Ghost, австралійські системи ППО, а також радари, датчики та системи аналізу. Новий пакет військової допомоги оцінюється майже в 1,5 млрд доларів. Крім того, за інформацією СNN, незабаром США нададуть ще один пакет допомоги Києву на суму понад 400 млн доларів.

Прямий ефір