У Росії закінчується, як там раніше стверджували, “невичерпний” ресурс на війну проти України. У Міністерстві оборони України неодноразово заявляли, що РФ уже відчуває дефіцит ракет, а ті, що використовує — йдуть просто з конвеєра. Зараз Росія намагається встановити нові військові зв’язки для продовження агресивної війни, повідомляє FREEДОМ.
Пошуки відкритих союзників для Кремля марні, тому Москва намагається налагодити канали для закупівель озброєнь та експорту сировини здебільшого з Китаєм та іншими азійськими державами. Пекін, згідно з розвідданими США, поки що вагається.
“Президент США твердо переконаний, і він сам сказав про це, що це не найкращий крок китайців і їхнього становища в міжнародній спільноті, яке, як ми знаємо, вони високо цінують. Що ще більш важливо, ми не вважаємо, що вони повинні розглядати це як таке, що відповідає їхнім інтересам. Держсекретар Блінкен ясно дав зрозуміти, що будуть наслідки. Санкції можуть бути одним із таких наслідків, і не тільки США, але й наших союзників і партнерів, якщо Китай рухатиметься в цьому напрямку. Але, знаєте, зрештою, це їхній вибір. І ми наполегливо закликаємо їх зробити правильний”, — сказав прессекретар Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
Північна Корея надавала принаймні незначну кількість артилерійських боєприпасів для незаконної в самій Росії ПВК “Вагнер”, повідомили в Білому домі. Україна такі дані не підтверджує.
“Немає жодного випадку, де ми б зафіксували, що ось якусь зброю, яка прийшла з Північної Кореї, ось тут було використано. Можливо, що ще цього не бачили, або вона йде на якісь інші потреби”, — сказав начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
Іран постачає бойові безпілотники Москві ще з листопада минулого року. Наприкінці лютого 2023 року Міноборони Сполучених Штатів і України остаточно довели присутність в Україні іранських бойових безпілотників Shahed і Mohajer. Іран навіть направляв до Росії пів сотні своїх фахівців для допомоги в експлуатації БпЛА. На офіційному ж рівні Тегерану доводиться постійно лавірувати, заявляючи, що поставок чи то не було, чи то вони були, але нібито до вторгнення.
“Зараз їхній альянс рухається досить швидко в дуже небезпечному напрямку. Ми знаємо, що іранці вже надали росіянам сотні озброєних безпілотників, які вони використовують, щоб нашкодити українським громадянам. Ми знаємо, що вони надали боєприпаси для артилерії, а також танків”, — сказав директор ЦРУ Вільям Бернс в інтерв’ю CNN.
Росія намагається купити що завгодно і де завгодно, каже начальник української розвідки Кирило Буданов. У Москви нічого не вийшло із Сербією. Тепер Кремль намагається отримати щось навіть від М’янми, куди роками вливав гроші та ресурси для підтримки військових конфліктів у регіоні.
“Сербія, на яку так всі в Росії розраховували, відмовила в передачі озброєння, є окремі спроби купити через треті країни, масштабно у них це не відбувається. Зараз пробують із М’янми вивезти плюс-мінус озброєння. Що з цього вийде? Побачимо”, — сказав Буданов.
За його словами, українська розвідка зовсім не бачить ознак готовності Пекіна до постачання летальної зброї для Росії. Поки що Китай залишається найбільшим споживачем сировини країни-агресора й цього вже достатньо, щоб Росія залишалася на світовому ринку і отримувала хоч якісь гроші на продовження війни проти України. Чи наважиться Китай проміняти свою нинішню позицію на відкриту конфронтацію з тим самим Вашингтоном, ніхто відповідати не поспішає.
Читайте також: Китайська зброя в руках у Росії — самогубство для Пекіна: експерти пояснили, чому