У Росії вже репресують не тільки дорослих, які виступають проти війни в Україні, а й дітей (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія повертається до практики сталінських репресій. Такого висновку все частіше доходять соціологи, оцінюючи ситуацію у федерації. Там лише за два слова — “Ні війні” — людей затримують і відправляють за ґрати. Якщо раніше путінський режим переслідував дорослих, то зараз під каток репресивної машини потрапляють навіть діти, інформує FREEДОМ.

Написи “Ні війні” і “Слава Україні!”, український і російський прапори, а між ними — жінка з дитиною, в яких летять ракети з боку Росії. Такий малюнок шестикласниця Маша намалювала у квітні 2022 року. Вчителька дівчинки показала малюнок директору школи, та викликала поліцію. Відтоді дівчинку та її батька стали звинувачувати в “дискредитації армії”.

Справа дійшла до того, що тепер дитину і зовсім відправили в притулок, а чоловіка хочуть позбавити батьківських прав. Його звинувачують у повторній “дискредитації” армії через публікації та коментарі в соцмережах.

“Сьогодні я прийшла до дівчинки Марійки, через малюнок проти війни якої все й почалося. Продовження цієї історії зовсім невтішне. Зовсім не радісне. Маш, розкажи, будь ласка, що сталося?” — звертається до школярки волонтерка Олена Агафонова.

Дівчинка сказала, що до них додому прийшла поліція та забрала її батька, при цьому жодних документів не давали та не представлялися.

Після засідання суду Олексія Москальова, який сам виховує неповнолітню доньку, відправили під домашній арешт до 27 квітня.

“Жахлива картина. Це ступінь такого абсолютно неймовірного, я б не сказав маразму. Це злочин настільки фантастичний. Дитина написала, що вона за мир, вона проти війни. Батько заарештований, дівчинка в дитячому будинку”, — прокоментував ситуацію російський журналіст і соціолог Ігор Яковенко.

Рудничний районний суд Прокоп’євська Кемеровської області засудив журналіста Андрія Новашова до восьми місяців виправних робіт. У березні 2022 року в соцмережі він опублікував десяток постів, у яких писав про повномасштабне вторгнення Росії на територію України. За це його звинуватили в поширенні “фейків” про російську армію.

“Я відмовляюся називати чорне білим. Від самого початку так званої “спецоперації” вважав її злочином проти українського народу. За минулий рік доказів воєнних злочинів Росії, скоєних у перші дні “спецоперації”, стало тільки більше. Усе, що сказано в постах, які мені інкримінують — правда”, — під час свого останнього слова на засіданні суду сказав Новашов.

У Хабаровську затримують учасників безстрокового пікету, які виходять на площу на підтримку політв’язнів. При цьому в руках людей — лише прапори або плакати.

Кримського активіста Богдана Зізу звинувачують у “скоєнні терористичного акту”, “погрозі вчинення терористичного акту”, а також у “заклику до тероризму” і “вандалізму”. За версією ФСБ, у ніч на 16 травня 2022 року Зиза облив жовтою і блакитною фарбами фасад будівлі адміністрації Євпаторії та кинув “коктейль Молотова” у вікно, але запальна суміш згасла. Зіза розповів, що силовики били його, змушуючи на камеру просити вибачення за антивоєнну акцію.

“Я навмисно не показував жодних емоцій, тому мене знову били. Актор я не дуже хороший, а ще текст постійно змінювався. То мені потрібно було просити вибачення перед російською армією, потім — перед Путіним. У підсумку навіть вони зрозуміли, що останнє вже зайве”, — сказав в інтерв’ю виданню “Крим. Реалії” кримський художник Богдан Зиза.

До Держдуми подали поправки до Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення, якими пропонують призначити покарання “за дискредитацію учасників СВО” — до 15 років позбавлення волі, до п’яти років виправних або примусових робіт і штрафи в розмірі до 5 млн руб. 14 березня законопроєкт мають розглянути вже в третьому читанні.

“Якщо законопроєкт успішно пройде всі читання, то ми отримаємо ще одну статтю, яка дасть змогу не просто масово обмежувати свободу слова, а найжорстокішим чином карати всіх, хто знайде сили висловитися про учасників війни”, — заявила в коментарі ОВД-Інфо юрист Марія Чащилова.

Ситуацію з репресіями в Росії соціологи все частіше порівнюють зі сталінськими часами.

“Принципова відмінність від сталінських репресій, від сталінського рівня — це те, що це вибірково. Що це поки що не тотально. Але в принципі стає все більш і більш масовим. І рух у той бік, у бік тридцятих років — він існує”, — вважає російський журналіст і соціолог Ігор Яковенко.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну, за антивоєнну позицію в Росії, за даними видання ОВС-Інфо, зафіксовано 19,5 тис. затримань, ухвалено понад 30 нових репресивних законів, на сотні росіян заведено кримінальні справи за антивоєнні висловлювання.

Читайте також: Російська влада керується ідеєю Сталіна “є людина — є проблема”, тож масштаб репресій лише збільшуватиметься, — Сава

Прямий ефір