У Росії вистачає озброєння з радянських часів, але воно знижує ефективність армії, — експерт

Техніка армії РФ. Скріншот: uatv.ua

У Росії залишилося вже не так багато сучасного озброєння, але “брухту” радянських часів ще вистачає. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Він наголосив, що не слід сподіватися, що у Росії закінчиться зброя.

“Насправді треба розуміти, що Росія — це величезна країна, у якої, на жаль, залишилося дуже багато озброєнь у спадок від колишнього Радянського Союзу. Тому кількість танків, артилерійських систем, броньованих машин завжди в Росії обчислювалася десятками тисяч. І тому навіть якщо у них залишається дуже мало високоточної зброї, озброєнь, систем, які були створені за останні роки, зокрема з використанням комплектуючих від наших західних партнерів, які продавали дуже багато таких систем комплектуючих Росії, особливо в період з 2010 до 2014 року, то все одно металобрухту у них дуже багато ще”, — сказав Самусь.

При цьому він зазначив, що під питанням ефективність цих старих ракет та артилерійських систем.

“Якщо говорити про кількість, так, багато. Якщо говорити про якість, то якість, звичайно ж, уже не та. Те, що в них було 24 лютого, і зараз — це дуже різні армії”, — сказав експерт.

Саме тому Кремль змушений був шукати партнера в особі Ірану, який постачає зокрема ударні безпілотники для війни проти України. Самусь наголосив, що реакція Заходу на даному етапі на співпрацю Ірану з Кремлем недостатня.

Експерт нагадав, що Іран пішов на порушення “ядерної угоди”, яка була підписана у 2015 році й дозволяла йому вийти з-під санкцій та розвивати економічні зв’язки.

“Моя, наприклад, гіпотеза полягає в тому, що Путін пообіцяв іранському керівництву передачу ядерних технологій. Тобто відомо, що Іран намагається створити свою, скажімо так, ядерну зброю. Але якщо Росія пообіцяла Ірану, наприклад, допомогти зі створенням ядерної зброї, то можна, в принципі, зрозуміти й таку швидкість виконання всіх замовлень з боку Ірану. Тому що тут явно не тільки гроші відіграють роль для Ірану. Але й важливо отримати цю ядерну зброю і якимось чином отримати нове геополітичне значення не тільки в регіоні, але й на глобальному рівні. Але це у будь-якому випадку створить величезні виклики, величезні ризики та проблеми, зокрема для Сполучених Штатів і НАТО, наприклад. Тому я все ж таки на місці НАТО і наших західних партнерів більш різко реагував би на те, що відбувається у відносинах між Іраном та Росією”, — сказав Самусь.

Читайте також: Росія не здатна виробляти крилаті ракети у необхідній кількості, — військовий оглядач (ВІДЕО)

Прямий ефір