У Росії відсутній як такий протестний рух проти війни, — військово-політичний оглядач

Ілюстративне фото: defence-ua.com

Сформований у ЗСУ батальйон “Сибір”, що повністю складається з росіян, — винятковий випадок. У РФ відсутні масові антивоєнні протести і очікувати їх не доводиться, тому що в країні десятиліттями формувався рабський менталітет. Про це сьогодні, 26 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Переважно ми бачимо, що в Росії взагалі відсутній як такий протестний рух проти війни. Ті нечисленні будь-які виступи, які були, — це насамперед або поодинокі пікети, або на Північному Кавказі виступи місцевого населення проти мобілізації, і вони домоглися свого. Там усе було врегульовано на місцевому рівні старійшинами кланів. Але якщо говорити глобально про всю РФ, то, на жаль, сам протест проти війни мінімальний практично у всіх регіонах. І те, що там 1, 2, 10 осіб якимось чином потрапляють до України, якимись шляхами, щоб приєднатися до спротиву, наприклад, — це крапля в морі. Так, хтось може сказати, що крапля за краплею — ось уже буде і склянка, а потім і озеро, а потім, може, і море. Але ні, нічого подібного в Росії не буде”, — сказав він.

Оглядач пояснив, що річ у тім, що рабський менталітет у Росії формувався не просто роками, а десятиліттями.

“На початку 90-х був поштовх, коли рабський менталітет сам по собі почав зникати, він був знівельований новим віянням демократичних цінностей, який з’явився після розпаду Радянського Союзу. Але річ у тім, що це нове віяння не вкоренилося, як слід було б, з однієї простої причини — російський народ був злиденний, він не отримував достатньої кількості благ соціальних та інших, і в процесі становлення на ноги після розпаду СРСР, ставлення до всього, що було прозахідним, демократичним тощо, було негативним, сполученим із тим, що була ностальгія за втратою чогось цілісного і недоімперського. А тому, коли стали з’являтися в Росії перші благості від якихось економічних сподвижків, наприклад, надціни, надприбуток від енергоносіїв, то в цей момент уже відбувався зворотний процес повернення до так званих ідеалів цього недоімперства, радянськості”, — каже Коваленко.

За його словами, ця ностальгія почала брати гору на момент, коли цього не повинно було бути, не можна було цього допустити. РФ очікує феодалізація, яка не змінить недоімперський настрій громадян країни-агресора.

“Тому просто Росія потрапила в замкнене коло ставлення до того, яким має бути суспільство — зашореним, рабським і безвольним. Так, оскільки від цього їм здається, що буде тільки краще. Тому, на жаль, якихось глобальних зрушень, змін на карті РФ я не бачу, за винятком одного — не бажання свободи, демократії може щось змінити в Росії, а феодалізація самої Росії. Коли місцеві олігархи, клани будуть у регіонах, у федеральних округах, республіках повністю під себе підминати владу, центр позбудеться можливості управління, і тоді відбудеться феодалізація Росії. Будуть феодальні наділи зі своїми феодалами в кожній республіці, області, федеральному окрузі. Буде якийсь свій місцевий царьок”, — вважає військово-політичний оглядач.

Він уточнив, що це не повністю розпад, розвал, поділ, це навіть не незалежність певних утворень — аж ніяк. Це якраз найбільш негативна децентралізація, яку тільки можна собі уявити.

“Таке майбутнє буде, але воно не змінить загального менталітету кожного цього феодального наділу. Недоімперський менталітет як був, так і залишиться”, — упевнений Олександр Коваленко.

Читайте також: “Командири побили так, що підвестися не міг”, “Чурка ти, Росія — для росіян”: військовослужбовці РФ — про звичаї в росармії (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у ЗСУ сформовано батальйон “Сибір”. Він повністю складається з громадян Росії, які боротимуться проти російського вторгнення до України. “Сибір” стала частиною Міжнародного легіону при Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Прямий ефір