У Росії відбулися вибори — які порушення зафіксували спостерігачі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У 82 регіонах Росії завершилося триденне голосування. Обирали губернаторів, депутатів законодавчих зборів та органів місцевого самоврядування. Усього відбулося понад 4 700 регіональних та місцевих виборчих кампаній. Попри тиск влади, десятки молодих, незалежних політиків вирішили спробувати пройти до рад депутатів, повідомляє FREEДОМ.

Так, на одній із виборчих дільниць у Краснодарському краї спостерігачі помітили, що представники виборчої комісії заповнили кілька бюлетенів. А коли зрозуміли, що їх розкрили, то сіли на ці папери.

На виборах голоси купували. Наприклад, незалежному депутату Мосміськдуми Євгену Ступіну запропонували за винагороду проголосувати за партію “Єдина Росія”.

Якщо депутат не від провладної сили, йому варто бути обережним — привід для покарання знайдуть. На кандидата від партії “Яблуко” Олексія Касьяна склали протокол нібито за розклеювання плакатів у день тиші. Водночас листівки представників “Єдиної Росії” лежали на виборчих дільницях.

У Росії віддають перевагу моделі — вибори без опозиції, тому будь-яку спробу опозиційного кандидата зареєструватися на виборах припиняють. Так сталося і з кандидаткою по московському району “Лівобережний” Олександрою Івановою у Москві. Її зняли з виборів нібито через те, що вона неправильно зібрала підписи виборців. У суді Іванова довела свою правоту, але виборча комісія сказала, що не встигає переглянути своє рішення та допустити кандидатку до виборів до кінця голосування.

“Найближчим часом вони зобов’язані за законом ухвалити рішення. І якщо воно буде позитивним, то зареєструвати мене як кандидата. І знайти спосіб внести мене до бюлетенів чи ухвалити рішення, як далі діяти. Бо, фактично, це останній день голосування. Більшість людей не встигли проголосувати. І вони не мали можливості проголосувати за всіх кандидатів”, — заявила Іванова.

Ці вибори виявилися найскладнішими для опозиційних кандидатів. Усі традиційні майданчики для агітації стали їм недоступні. Якщо раніше опозиція багато в чому вела кампанію за рахунок регіональних та федеральних незалежних ЗМІ, то зараз фактично це все припинилося через їхнє закриття чи блокування.

“У більшості регіонів, де відбуваються лише регіональні вибори (губернаторів та законодавчих зборів), виборча кампанія практично відсутня — її немає в інформаційному порядку денному ЗМІ, а самі кандидати не роблять навіть мінімальних зусиль, щоб позначити свою присутність. Влада начебто змагається з порожнечею”, — йдеться у доповіді руху “Голос”.

У деяких регіонах голосування тривало три дні — від 9 до 11 вересня з використанням технологій електронного голосування. Після аналізу кількості тих, хто проголосував на відстані, в штабах деяких кандидатів виявили аномальну явку.

“Кількість отриманих голосів на ДЕГ у всій Москві завжди округлена до сотень. Число закінчується на два, а то й на три нулі. Ви можете переконатись у цьому на офіційному сайті. На ньому протягом 41 години голосування лише круглі числа тих, хто проголосував. Такого не може статися у природних умовах. Нічим, окрім магії, це не пояснити”, — написав кандидат у муніципальні депутати Лосиноострівського району Єгор Звягінцев у Telegram.

У штабах опозиційних кандидатів впевнені, що у всій країні зроблено ставку на забезпечення бажаного для влади результату. Для цього на дільниці приводили залежних виборців, наприклад, бюджетників.

А ще й можливості для фальсифікацій під час дистанційного голосування. На думку спостерігачів, мінімальна присутність на виборах незалежних кандидатів, тиск на них, вкидання та підроблення бюлетенів, підкуп виборців та незнищенний адмінресурс — такою є реальність голосування в Росії.

Читайте також: В авторитарній системі вибори — спосіб вираження протесту в безпечній формі, — Кац (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, від 9 до 11 вересня у Росії відбувалися вибори різного рівня. Громадяни федерації мають обрати керівників країв, округів, автономних областей країни та членів регіональних парламентів. Незалежні спостерігачі фіксували сотні порушень. Голосування, повідомляють у громадському русі на захист прав виборців “Голос”, не відрізняється від торічного — ті самі фальсифікації.

Прямий ефір