У Росії триває мілітаристська істерія, в яку активно намагаються втягнути дітей, — Ейдман

Діти у Росії. Ілюстративне фото: ukrainer.net

Мілітаризація суспільства в Росії є цілеспрямованою політикою режиму, а особливу увагу приділяють нав’язуванню культу війни дітям. Про це сьогодні, 27 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський соціолог і журналіст Ігор Ейдман. 

“Триває мілітаристська істерія, в яку активно намагаються втягнути і дітей. Ми все це бачили, всі ці фотографії божевільні, коли в дитячих садочках проводять імітації ледь не військових навчань, коли дітей дошкільного віку одягають у військову форму, зокрема й дівчаток. Проводяться якісь паради, проводяться якісь квазімілітаристські ігрища. Тобто нічого нового немає, і цей процес уже давно триває”, — сказав він.

За його словами, мілітаризація суспільства стала необхідністю для російського режиму.

“Путінський режим за своєю суттю фашистський. Для будь-якого фашистського режиму війна — мета його існування, природна форма буття. І мілітаризм необхідний для існування. Ба більше, вони намагаються заразити цим мілітаризмом нові покоління дітей”, — наголосив Ейдман.

Соціолог зазначив, що російська молодь, особливо призовного віку, найменше підтримує війну.

“І вона, російська влада, незадоволена. Вони, мабуть, вважають, що вже втратили це покоління і хочуть виростити нове покоління, буквально з дитячого садка мілітаристськи обробляти його. Але, гадаю, що часу в них на це немає, бо для цього необхідно, щоб діти виросли й пішли потім воювати. Сподіваюся, що коли вони виростуть, не буде вже ані путінського режиму, ані Путіна, ані війни”, — підсумував Ігор Ейдман.

Читайте також: Пропаганда війни серед школярів: тотальну мілітаризацію дітей у РФ і на окупованих територіях обговорили експерти

Прямий ефір