У Росії тестують системи для блокування VPN і може запрацювати аналог YouTube, — експерт із кібербезпеки

Ілюстративне фото: pixabay.com

У Росії — тотальний контроль користувачів мережі інтернет. Є багато випадків, коли росіяни, “Ростехнадзор” тестують системи, щоб блокувати VPN і контролювати. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері кібербезпеки Сергій Денисенко.

“Уже можна сказати, як у Північній Кореї, коли це вже буде чітко один сайт, один телеканал, нав’язується, зомбується”, — зазначив він.

Експерт прокоментував інформацію, що в Росії час від часу порушують питання про блокування YouTube, у цьому майданчику Кремль бачить небезпеку.

“Те, що вони говорять на публіку, — це одне, а процеси, які вони здійснюють, зовсім інше. Ми не знаємо, на якому етапі в них розроблення “Чебурнета”, яким механізмом вони хочуть замінити YouTube, тому що YouTube — це платформа, на якій дуже багато контенту, і контент, який неприйнятний для російських спецслужб тощо. Відповідно, створити якийсь аналогічний ресурс, у принципі, можливо. Єдине — хто на ньому сидітиме і як швидко цей контент там набиратиметься. Згадаймо витоки розвитку YouTube, там було дуже мало відео, дуже мало всіляких функцій щодо управління застосунком, але зараз він дуже сильно розрісся”, — каже Денисенко.

За його словами, і те, що хочуть у Росії створити, можливо, воно створюється, можливо, створено, вони чекають на той момент, коли потрібно буде це запровадити.

“Тому що, якщо зараз їм заборонити якісь дії, можуть бути незадоволені. Але, з огляду на те, як у Росії з незадоволеними чинять, тут вони підберуть момент і все-таки я думаю, і “Чебурнет” у них запрацює, і запрацює у них аналог YouTube, на якому буде той контент, який і на телевізорі в них показується”, — підсумував Сергій Денисенко.

Читайте також: “Абсолютно прозорий інтернет” у РФ — що насправді передбачає проєкт (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Денисенко розповів, що у РФ усі інтернет-компанії, телекомунікаційні системи перебувають під контролем Кремля. В інтернеті на території Росії показують тільки перевірену ФСБ інформацію.

Прямий ефір